Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Zadrzewnia bezogonkowa 'Butterfly'

Diervilla sessilifolia 'Butterfly'
12,00 zł

Koszt wysyłki: 
paczka do 30kg: 19,50 zł
każda następna: 10,00 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Pojemnik: C1,5

Model: Wys. 25-40 cm

Diervilla sessilifolia 'Butterfly'

Piękny, bardzo bujny i gęsty krzew. Osiąga do 1, 5 metra wysokości oraz podobnie szerokości, wykształca pokrój mniej lub bardziej kulisty. Posiada duże liście, dochodzące do 15 cm długości co w połączeniem z gęstym ugałęzieniem krzewu tworzy nieprzeniknioną kulę zieleni. Rośnie szybko, dynamicznie, po przycięciu pięknie odbija. Dodatkowo roślina kwitnie na pędach tegorocznych, co oznacza, że można ją ciąć wczesną wiosną, a także po zakwitnięciu i jest duża szansa że na nowych przyrostach krzew zakwitnie drugi raz! Najlepiej rośnie na glebach żyznych i wilgotnych, choć posiada bardzo szeroki zakres tolerancji i może rosnąć także na słabych, piaszczystych glebach. Stanowisko słoneczne lub półcieniste, w mocnym cieniu może nieco tracić na uroku.

Nadaje się do sadzenia w klombach i wyższych rabatach, jako roślina wypełniająca. Krzew wyróżnia się bujnym wzrostem i idealnie wpasowuje się w przeznaczone mu miejsca, możliwość przycinania zaś znacznie poszerza spektrum jego zastosowań. Świetnie sprawdza się także jako roślina okrywowa, nadaje się do sadzenia na nieciekawych botanicznie oraz optycznie fragmentach terenu, także na stromych skarpach. Drobne żółte kwiaty stanowią ozdobę zadrzewni od czerwca nawet do sierpnia, ale roślina zdobi ogród także późną jesienią – jej liście, które ze swojej natury opadają bardzo późno, przebarwiają się wczesną jesienią intensywnie na kolor pomarańczowo czerwony.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Zastosowanie ogrody przydomowe, ogrody miejskie, rabaty, zieleń publiczna, żywopłoty, parki, pokrycie powierzchni i zadarnienie
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Zadrzewnia bezogonkowa 'Butterfly'
Twoja ocena