Realizujemy zamówienia bezpiecznie i planowo

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane w ciągu do 48h (kompletacja i nadanie). Obsługujemy tylko i wyłącznie zamówienia złożone online lub telefonicznie.

Dąb szypułkowy 'Alnarp'

Quercus robur 'Alnarp'
28,00 zł
W magazynie

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Pojemnik: C2 – okrągły – 2l

Model: Wys.15-25 cm

Quercus robur 'Alnarp'

Ciekawa odmiana dębu szypułkowego wyselekcjonowana w Szwecji z siewki odmiany ‘Fastigiata’. Jest to nieduże drzewko, w naszym klimacie jest w stanie osiągnąć od 5 do 10 m wysokości, a przy tym cechuje się średnim, ale zadowalającym tempem wzrostu. Jak na dęba szypułkowego odmiana ta cechuje się wyjątkowym pokrojem, jest on bowiem zbliżony do płaczącego o zwisających ku ziemi pędach. Interesujące są również liście tej odmiany, które w zasadzie kształtem przypominają liście gatunku, jednak są charakterystycznie zawinięte ku spodniej stronie na brzegach. Ponadto są one silnie ciemnozielone i mniejsze niż u gatunku.

Owoce –brązowe żołędzie pojawiają się we wrześniu i październiku, łatwo je odróżnić od owoców innych odmian dębu, gdyż są bardzo drobne i spłaszczone – orzech ledwie wystaje poza okrywającą go miseczkę. Dąb ten ze względu na nieduże rozmiary może być uprawiany w średniej wielkości ogrodach przydomowych, szczególnie na rabatach w towarzystwie trochę niższych roślin, ale też pojedynczo w dobrze wyeksponowanych miejscach. Jest to również odmiana idealne na szpalery, sprawdzająca się w parkach i zieleni miejskiej. Jest łatwy w uprawie, a dodatkowo całkowicie mrozoodporny na terenie całego kraju, a także odporny na zanieczyszczenia. Najlepiej rośnie na glebach żyznych, bogatych w próchnicę, wilgotnych lub umiarkowanie wilgotnych o kwaśnym odczynie. Preferuje stanowiska słoneczne i ciepłe.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Pojemnik C2 – okrągły – 2l
Waga sadzonki 2.0000