Realizujemy zamówienia planowo

Kup teraz. Paczki wysyłamy do 48h od poniedziałku do środy aby dotarły do Ciebie przed weekendem. Obsługujemy zamówienia online, telefoniczne i w naszej szkółce.

Świerk kłujący 'Jeddeloh'

Picea pungens 'Jeddeloh'
35,00 zł
W magazynie

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Paczki wysyłamy od poniedziałku do środy

Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Pojemnik: C2 – okrągły – 2l

Model: Wys. 10 - 30 cm

Picea pungens 'Jeddeloh'

Niebiesko wybarwiona odmiana świerka kłującego, dorastająca w uprawie przeciętnie do 3 – 4 metrów wysokości. Wyróżnia się zdecydowanie zwartym pokrojem, który luźniejszy może być jedynie u osobników młodych w trakcie szybszego wzrostu. Podobny nieco do odmiany ‘Fat Albert’, która pojawia się w szkółkach zdecydowanie częściej, ale jest od niej o wiele bardziej zbity, lepsze jest również wybarwienie igieł. Rośnie rocznie około 10-20 cm, po przekroczeniu granicy 2 – 3 metrów tempo wzrostu maleje. Jest to odmiana polecana do mniejszych ogrodów lub do przedogrodu, gdzie będzie gwarantować iż nie rozrośnie się zbyt silnie. Formuje on dość korpulentną formę, którą można określić jako docelowo szerokostożkową.

Do dobrego wzrostu wymaga gleb średniej żyzności, umiarkowanie wilgotnych i nie przesychających. Mimo, iż świerk kłujący bardzo dobrze znosi susze, to należy pamiętać, że odmianowe świerki kłujące są najczęściej szczepione na świerku pospolitym, który już tak odporny na przesychanie nie jest. Do dobrego wzrostu oraz wybarwienia igieł przyczyni się duża ilość słońca oraz delikatne nawożenie. Przycinania nie wymaga, choć jeśli komuś zależy na pokroju idealnie geometrycznym to spokojnie można go również ciąć, pamiętając o zabezpieczeniu przeciw grzybom po takim zabiegu. Współgra ładnie (przede wszystkim kolorystycznie) z ciemnozielonymi jodłami, daglezjami, a także przebarwiającymi się w różnych momentach roku sosnami. W uprawie niewymagający, poradzą sobie z nim nawet początkujący ogrodnicy.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Pojemnik C2 – okrągły – 2l
Waga sadzonki [kg] 2.0000
Stanowisko półcieniste, słoneczne
Zastosowanie ogrody przydomowe, ogrody orientalne, ogrody miejskie, rabaty, parki, do formowania
Rodzaj gleby gliniasta, gliniasto-piaszczysta, próchniczna, przeciętna ogrodowa, przepuszczalna, żyzna
PH gleby kwaśne: pH 5,0 – 6,0, lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0, lekko zasadowe: pH 7,0 – 7,2, zasadowe: pH > 7,2
Pochodzenie brak info
Zapotrzebowanie na wodę średnie
Odporność na mrozy bardzo dobra
Wymagania słoneczne pełne słońce, półcień
Walory użytkowe tlenowe dla środowiska
Walory ozdobne zimozielone, ciekawy pokrój, dekoracyjne liście / igły, ozdobne pędy