Realizujemy zamówienia bezpiecznie i planowo

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane w ciągu do 48h (kompletacja i nadanie). Obsługujemy tylko i wyłącznie zamówienia złożone online lub telefonicznie.

Świerk chiński 'Virgata'

Picea asperata 'Virgata'
34,00 zł
W magazynie

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Pojemnik: C2 – okrągły – 2l

Model: wys. 15-20 cm

Picea asperata 'Virgata'

Świerk chiński jako czysty gatunek to już nie lada gratka dla osób szukających ogrodniczych ciekawostek, jego odmiana ‘Virgata’ jednak to już zupełny unikat. Wyróżnia się bardzo luźnym i nieregularnym rozgałęzieniem pędów, część pędów odchodzi od przewodnika w typowy dla tego gatunku, szeroko łukowaty sposób, część swobodnie opada ku ziemi. Jest to forma dosyć podobna do odmiany wężowej świerku pospolitego, z tym że świerk chiński zasadniczo różni się wyglądem – posiada długie igły, dochodzące do 3 cm długości, szeroko rozpostarte od pędów, koloru sinozielonego, czasem lekko srebrzystego. Jest to jednak barwa na tyle inna od świerku kłującego (potocznie zwanego srebrnym), że nie sposób pomylić te gatunki.

Świerk chiński, choć jeszcze nie zawojował naszych polskich ogrodów, to jest w pełni mrozoodporny i nie cierpi nawet od późnych przymrozków, w pełni nadając się do uprawy. Do dobrego wzrostu wymaga gleb średnio żyznych o stałym, umiarkowanym poziomie wilgotności, nie przesychających. Stanowisko zdecydowanie słoneczne, pokrój tej odmiany świerka chińskiego co prawda jest z natury rzadki, ale drzewa uprawiane w cieniu będą zupełnie odbiegać od typowego wyglądu i mogą nie przetrwać kilku lat. Miejsce dla tej odmiany może być wyeksponowane, może rosnąć jako soliter z niewielką podbudową niskich krzewów w podstawy, może także tworzyć większy klomb i stanowić jeden z jego głównych akcentów pionowych – docelowo może urosnąć do 5 – 8 metrów, po wielu dekadach nawet więcej. Nie wymaga cięcia i nie nadaje się do uprawy w pojemnikach – rośnie po prostu zbyt duży. Za to w ogrodzie może być z pewnością jedną z głównych atrakcji!

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Pojemnik C2 – okrągły – 2l
Waga sadzonki 2.0000
Pokrój szeroko stożkowy
Tempo wzrostu szybkie
Zapotrzebowanie na wodę średnie
Docelowa rozpiętość od 1m do 2m
Docelowa wysokość od 3m do 4m
Kolor owoców brązowy
Rodzaj owoców ozdobne
Barwa kwiatów białe, kremowe
Intensywność zapachu kwiatów lekko pachnące
Barwa liści / igieł srebrno-zielone
Odporność na mrozy dobra
Wymagania słoneczne pełne słońce, półcień
PH gleby lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0, lekko zasadowe: pH 7,0 – 7,2, zasadowe: pH > 7,2
Rodzaj gleby gliniasta, gliniasto-piaszczysta, próchniczna, przeciętna ogrodowa, przepuszczalna, żyzna
Stanowisko cieniste, półcieniste, słoneczne
Zastosowanie ogrody przydomowe, ogrody miejskie, pojemniki, rabaty, wrzosowiska, zieleń publiczna, parki, pokrycie powierzchni i zadarnienie, zadarnienia
Walory ozdobne zimozielone, ciekawy pokrój, dekoracyjne liście / igły, ozdobne pędy