Realizujemy zamówienia bezpiecznie i planowo

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane w ciągu do 48h (kompletacja i nadanie). Obsługujemy tylko i wyłącznie zamówienia złożone online lub telefonicznie.

Morwa biała 'Eldorado'

Morus alba 'Eldorado'
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
35,00 zł
W produkcji

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Morus alba 'Eldorado'

Odmiana morwy przeznaczona na uprawy plantacyjne. Takie zastosowanie morwy jest w Polsce bardzo mało znane, jednak w wielu krajach owoce morwy są bardzo popularne tak jak u nas jabłka czy czereśnie. Wytwarza się z nich wiele różnych przetworów, napoje, galaretki. Odmiana ‘Eldorado’ rośnie dynamicznie, osiąga typowe dla morwy białej rozmiary, maksymalnie do 6 – 8 metrów wysokości, po 10 latach może mieć do 4 metrów wysokości. W zależności od prowadzenia rośnie jako drzewo o drobnej budowie ze smukłym pniem lub wielopienny, duży krzew. Rodzi bardzo duże owoce koloru białego, już sam kolor owoców jest ciekawy i przyciągający, co w połączeniu ze smakiem tych owoców czyni je prawdziwym rarytasem! Należy także wspomnieć o prozdrowotnym działaniu liści tej rośliny, z których osoby cierpiące na cukrzycę przygotowują sobie herbatki w sposób zdecydowany pomagające regulować poziom cukru we krwi!

Dużą zaletą morw są ich bardzo niskie wymagania glebowe, mogą z powodzeniem rosnąć na bardzo mało urodzajnych, piaszczystych glebach, znoszą okresowe susze. W młodości znoszą zacienienie, dorosłe rośliny jednak potrzebują dużo słońca do dobrego wzrostu i owocowania. Morwa prócz dobrych owoców posiada także liczne walory ozdobne, przede wszystkim różnorako ukształtowane juwenilne liście. Zjawisko to zwane heterofilią objawia się u morwy produkcją pierwszych liści na przyrostach z niezwykle mocnymi wycięciami oraz klapowaniem, starsze liście nie posiadają już klap w ogóle. W ogrodzie może rosnąć zarówno w sadzie, wśród drzew owocowych, ale także w zadrzewieniach wraz z wyższymi krzewami ozdobnymi. Świetnie nadaje się do miejsc tak nieprzyjaznych, że inne rośliny nie mogą tam rosnąć. Morwa w tych miejscach będzie rosła bujnie i z pewnością odmieni wizerunek takiego zakątka ogrodu. W niektórych regionach kraju popularne są także średnie oraz wysokie żywopłoty z morwy.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Pojemnik C3 – okrągły – 3l
Waga sadzonki 3.0000
Pokrój wzniesiony
Tempo wzrostu szybkie
Zapotrzebowanie na wodę średnie
Docelowa rozpiętość od 3m do 4m
Docelowa wysokość od 3m do 5m
Kolor owoców białe
Rodzaj owoców jadalne, ozdobne
Pora owocowania jesień
Pora dojrzewania owoców sierpień, wrzesień
Barwa kwiatów białe
Intensywność zapachu kwiatów bez zapachu
Barwa liści / igieł zielone
Pora kwitnienia wiosna
Odporność na mrozy dobra
Wymagania słoneczne pełne słońce, półcień
PH gleby lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0, lekko zasadowe: pH 7,0 – 7,2, zasadowe: pH > 7,2
Rodzaj gleby gliniasta, gliniasto-piaszczysta, przeciętna ogrodowa, przepuszczalna, żyzna
Stanowisko półcieniste, słoneczne
Zastosowanie ogrody przydomowe, żywopłoty, aleje, parki, owoce deserowe, owoce na nalewki, owoce na przetwory, owoce na soki, owoce na wino
Walory użytkowe jadalne owoce nietypowe, dla ptaków i zwierząt , tlenowe dla środowiska , na żywopłoty wysokie, witalne , horiterapełtyczne
Walory ozdobne barwna dekoracyjna kora, ciekawy pokrój, dekoracyjne owoce