Przedsprzedaż jesienna drzew i krzewów owocowych

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 5 października 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Ładuję...

Stewarcja kameliowata nieszczepione

Stewartia pseudocamellia
Ocena:
68,00 zł
SKU
2335
W magazynie
Pozostało tylko 10 sztuk

Wysokość sadzonki: Wys. 30-50 cm

Kalendarz wysyłki:
 
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Sprzedaż
Wysyłka

Stewartia pseudocamellia

Roślina należąca do rodziny herbatowatych. Pochodzi z górskich rejonów Korei i Japonii. Jest małym drzewem, w uprawie osiągającym wysokość 5 - 12 m, o pokroju szerokokolumnowym i wyprostowanych gałązkach. Liście eliptyczne i zaostrzone na wierzchołku, długości do 10 cm i szerokości około 6 cm, górą ciemnozielone i nieznacznie pomarszczone, dołem jaśniejsze. Jesienią przebarwiają się intensywnie na kolor czerwony, pomarańczowy lub żółty. Posiada białe, lekko pachnące kwiaty z licznymi żółtymi pręcikami, podobne do kwiatów kamelii, duże, o średnicy około 8 - 10 cm. Kwitnie bardzo długo, zazwyczaj już prawie od połowy czerwca nawet do początku sierpnia, kwiaty rozwijają się stopniowo i pozostają na roślinie przez 2 - 3 dni, a szczyt kwitnienia przypada na koniec czerwca i początek lipca. Korowina brązowo-czerwona, łaciata, łuszczy się płatami podobnie jak u platana.

Najlepiej rośnie na lżejszych, nieco gliniastych i próchnicznych glebach, o odczynie lekko kwaśnym do kwaśnego i średniej wilgotności, toleruje także gleby mniej zasobne w składniki pokarmowe. Dość dobrze znosi suszę, choć kwiaty wówczas szybko zasychają i opadają. Należy sadzić ją w miejscach ciepłych, słonecznych lub półcienistych i osłoniętych przed wiatrem. Stewarcja kameliowata jest odporna na mróz w zachodniej i środkowej Polsce, jedynie w bardzo surowe zimy młode pędy mogą przemarzać, ale roślina dobrze je regeneruje, w innych rejonach powinna być okrywana na zimę gałązkami drzew iglastych. Jest bardzo wrażliwa na przesadzanie.

Zastosowanie: Może być sadzona pojedynczo lub w kompozycjach z różanecznikami ze względu na podobne wymagania. Bardzo cenna roślina do zastosowania w ogrodach przydomowych, choć należy pamiętać, iż z czasem może osiągnąć dość duże rozmiary. Jedna z niewielu uprawianych u nas roślin, która jest ozdobna o każdej porze roku. Ma najbardziej dekoracyjną korowinę i przebarwienia liści spośród wszystkich uprawianych w Polsce gatunków stewarcji.

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Stewarcja kameliowata
Twoja ocena

NASZA OBIETNICA DLA CIEBIE ...

Oferta
Nasze rośliny dostarczamy wyłącznie z naszej szkółki, każda roślina jest wybierana ze względu na jej przydatność, owoce lub piękne atrybuty i ich wartość dla polskiego ogrodu i krajobrazu. Staramy się utrzymywać wyjątkową ich gamę, od rodzimych po niezwykle i rzadko spotykane.

Środowisko

Prowadzimy naszą szkółką na zasadach ekologicznych, wszystkie nasze doniczki, sadzenie, przenoszenie i pielenie są wykonywane ręcznie i używamy kompostu bez torfu, staramy się mieć jak najmniejszy wpływ na naszą planetę i zawsze szukamy sposobów na poprawę.

Jakość

Jakość roślin jest dla nas szczególnie ważna. Kiedy kompletujemy Twoje zamówienie, wybieramy najlepszy możliwy rozmiar i kształt dla gatunku i zawsze sprawdzamy, czy są zdrowe korzenie i szczepy. Bardzo poważnie podchodzimy do zdrowia roślin i regularnie sprawdzamy naszą szkółkę pod kątem oznak szkodników i chorób.

Każda nasz roślina jest opisana i oznaczona paszportem roślin potwierdzającym że rośliny są wolne od agrofagów kwarantannowych.

Obsługa

Mamy wykwalifikowany zespół, który dokłada wszelkich starań, aby nasze rośliny dotarły do ​​Ciebie w jak najlepszym stanie, naszym priorytetem jest dostarczenie inspirującej oferty najwyższej jakości roślin z doskonałą obsługą klienta, niezależnie od tego, czy korzystasz z naszego sklepu internetowego, czy dzwonisz do naszej szkółki.


Jesteśmy zespołem z pasją, który uwielbia to, co robimy i zawsze służymy radą lub odpowiedzią na wszelkie pytania - telefonicznie (+48) 501 466 773 lub e-mailem drzewa@drzewa.com.pl czy osobiście w naszej szkółce. Nasza szkółka jest otwarta od poniedziałku do soboty.

Przewodnik po rozmiarach doniczek

Większość roślin sprzedawanych online przez Szkółki Konieczko pochodzi z doniczek różnej wielkości. Większość rozmiarów doniczek określana jest przez ich pojemność w litrach, z wyjątkiem doniczek o pojemności mniejszej niż 1 litr, które zwykle określa średnica górnej części doniczki.

Poniższa tabela podaje przybliżone wymiary popularnych rozmiarów doniczek, które stosujemy w Szkółka Konieczko. Rozmiary są jedynie orientacyjne, ponieważ dokładne wymiary różnią się w zależności od producenta pojemnika.

Rozmiar doniczki Oznaczenie doniczki Średnica doniczki (góra) Średnica doniczki (podstawa) Wysokość doniczki
9cm P9 9,0 cm 6,0 cm 8,5 cm
11cm P11 11,0 cm
1 litr C1 13,0 cm 10,0 cm 11,0 cm
1,5 litra C1,5
2 litry C2 17,0 cm 12cm 13,0 cm
3 litry C3 19,0 cm 13cm 15,0 cm
4 litry C4 20,0 cm 15,5 cm 16,5 cm
5 litrów C5 22,5 cm 16,5 cm 18,0 cm
7 litrów C7 25,0 cm 19,0 cm 20,0 cm
10 litrów C10 28,0 cm 24,0 cm 22,5 cm
15 litrów C15 33,0 cm 25,5 cm 30,0 cm
20 litrów C20 35,5 cm 27,5 cm 32,5 cm
25 litrów C25 38,5 cm 30,0 cm 35,0 cm
30 litrów C30 41,0 cm 33,0 cm 36,0 cm
40 litrów C40 50,0 cm 35,5 cm 45,0 cm

 

Uwaga na temat zamawianych roślin

Należy pamiętać:  

  1. Rośliny rozwijają się indywidualnie i dlatego mogą różnić się rozmiarem, kształtem lub kolorem od naszych zdjęć produktów.
  2. W okresie zimowym (od grudnia do marca lub kwietnia) rośliny oferowane w przedsprzedaży, oznacza to że możesz zamówić sadzonki z wysyłką na wiosnę. Przy każdej sadzonce podajemy orientacyjny termin wysyłki.
  3. Wysyłane rośliny są na różnych etapach rozwoju w zależności od sezonu i są wysyłane, na przykład, bez liści, pączkowane lub przycinane.
  4. Wczesną wiosną i późną jesienią niektóre rośliny wysyłane są w formie bezlistnej, jest to jak najbardziej normalna sytuacja w naturze.
  5. Wszystkie nasze rośliny ozdobne są doniczkowane, możesz je sadzić do gruntu przez cały sezon od wiosny do później jesieni. Możesz również roślinę zostawić w doniczce, ale zalecamy przesadzenie do większego pojemnika.
  6. Niektóre drzewa i krzewy owocowe są kopane z gruntu szczególnie te sprzedawane w sezonie jesiennym i wczesnowiosennym. Przy każdej sadzonce informujemy o tym.
  7. Dla bezpieczeństwa roślin, wysyłkę sadzonek prowadzimy od poniedziałku do środy. Dzięki temu unikamy sytuacji że paczka trafi na weekend na magazyn kurierski.
  8. Wysyłka roślin uzależniona jest od warunków atmosferycznych. Zastrzegamy sobie prawo wstrzymania wysyłki w przypadku złej pogody
  9. O dokładnej dacie wysyłki roślin z przedsprzedaży będziemy informowąć każdego klienta telefonicznie lub mailowo. Dokładny termin zależy od pogody i tego czy roślina obudziła się po zimie i jest gotowa na wysyłkę.

Jako eksperci od roślin, chcemy, abyś mógł cieszyć się pełnym rozkwitem i naturalną siłą wzrostu po posadzeniu w ogrodzie. Wystarczy trochę cierpliwości, światła i wody!

Więcej informacji
Nazwa łacińska Stewartia pseudocamellia
Producent Szkółki Konieczko
Pojemnik C3 – okrągły – 3l
Waga sadzonki [kg] 3.00 kg
Pojemnik C3
Wysokość sadzonki Wys. 30-50 cm
Pokrój stożkowy szerokostożkowaty
Stanowisko półcieniste, słoneczne
Szczepienie nieszczepione
Zastosowanie ogrody miejskie, ogrody orientalne, ogrody przydomowe, parki, rosnące pojedynczo (soliter)
Rodzaj gleby gliniasto-piaszczysta, próchniczna, przeciętna ogrodowa, przepuszczalna, żyzna
PH gleby kwaśne: pH 5,0 – 6,0, lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0
Tempo wzrostu wolne
Docelowa rozpiętość od 3m do 4m
Docelowa wysokość od 5 m do 10 m
Pochodzenie Japonia
Barwa kwiatów białe
Intensywność zapachu kwiatów lekko pachnące
Pora kwitnienia lato
Barwa liści / igieł ciemnozielone
Zapotrzebowanie na wodę średnie
Odporność na mrozy dobra do -21°C
Wymagania słoneczne pełne słońce, półcień
Walory ozdobne barwna dekoracyjna kora, ciekawy pokrój, wielobarwność, ozdobne kwiaty, przebarwiają się jesienią , bardzo długie kwitnienie

Powiązane produkty

Copyright © 2006 – 2020 drzewa.com.pl - Szkółki Konieczko