Realizujemy zamówienia bezpiecznie i planowo

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane w ciągu do 48h (kompletacja i nadanie). Obsługujemy tylko i wyłącznie zamówienia złożone online lub telefonicznie.

Stewarcja kameliowata

Stewartia pseudocamellia
68,00 zł
W magazynie
Pozostało tylko 24 sztuk

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Pojemnik: C3 – okrągły – 3l

Model: Wys. 30-50 cm

Stewartia pseudocamellia

Roślina należąca do rodziny herbatowatych. Pochodzi z górskich rejonów Korei i Japonii. Jest małym drzewem, w uprawie osiągającym wysokość 5 - 12 m, o pokroju szerokokolumnowym i wyprostowanych gałązkach. Liście eliptyczne i zaostrzone na wierzchołku, długości do 10 cm i szerokości około 6 cm, górą ciemnozielone i nieznacznie pomarszczone, dołem jaśniejsze. Jesienią przebarwiają się intensywnie na kolor czerwony, pomarańczowy lub żółty. Posiada białe, lekko pachnące kwiaty z licznymi żółtymi pręcikami, podobne do kwiatów kamelii, duże, o średnicy około 8 - 10 cm. Kwitnie bardzo długo, zazwyczaj już prawie od połowy czerwca nawet do początku sierpnia, kwiaty rozwijają się stopniowo i pozostają na roślinie przez 2 - 3 dni, a szczyt kwitnienia przypada na koniec czerwca i początek lipca. Korowina brązowo-czerwona, łaciata, łuszczy się płatami podobnie jak u platana.

Najlepiej rośnie na lżejszych, nieco gliniastych i próchnicznych glebach, o odczynie lekko kwaśnym do kwaśnego i średniej wilgotności, toleruje także gleby mniej zasobne w składniki pokarmowe. Dość dobrze znosi suszę, choć kwiaty wówczas szybko zasychają i opadają. Należy sadzić ją w miejscach ciepłych, słonecznych lub półcienistych i osłoniętych przed wiatrem. Stewarcja kameliowata jest odporna na mróz w zachodniej i środkowej Polsce, jedynie w bardzo surowe zimy młode pędy mogą przemarzać, ale roślina dobrze je regeneruje, w innych rejonach powinna być okrywana na zimę gałązkami drzew iglastych. Jest bardzo wrażliwa na przesadzanie.

Zastosowanie: Może być sadzona pojedynczo lub w kompozycjach z różanecznikami ze względu na podobne wymagania. Bardzo cenna roślina do zastosowania w ogrodach przydomowych, choć należy pamiętać, iż z czasem może osiągnąć dość duże rozmiary. Jedna z niewielu uprawianych u nas roślin, która jest ozdobna o każdej porze roku. Ma najbardziej dekoracyjną korowinę i przebarwienia liści spośród wszystkich uprawianych w Polsce gatunków stewarcji.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Pojemnik C3 – okrągły – 3l
Waga sadzonki 3.0000
Pokrój szeroko stożkowy
Tempo wzrostu wolne
Zapotrzebowanie na wodę średnie
Docelowa rozpiętość od 3m do 4m
Docelowa wysokość od 5m do 10m
Pochodzenie Japonia
Barwa kwiatów białe
Intensywność zapachu kwiatów lekko pachnące
Barwa liści / igieł ciemnozielone
Pora kwitnienia lato
Odporność na mrozy dobra
Wymagania słoneczne pełne słońce, półcień
PH gleby kwaśne: pH 5,0 – 6,0, lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0
Rodzaj gleby gliniasto-piaszczysta, próchniczna, przeciętna ogrodowa, przepuszczalna, żyzna
Stanowisko półcieniste, słoneczne
Zastosowanie ogrody przydomowe, ogrody orientalne, ogrody miejskie, parki, rosnące pojedyńczo (soliter)
Walory ozdobne barwna dekoracyjna kora, ciekawy pokrój, wielobarwność, ozdobne kwiaty, przebarwiają się jesienią , bardzo długie kwitnienie