Jabłoń 'Royalty'

Malus 'Royalty'
25,00 zł

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30 kg (15 do 30 roślin)
Każda następna paczka w zamówieniu kosztuje tylko 10,00 zł

Pojemnik: C3, C5

Model: Wys. 50-100 cm lub Forma Pienna powyżej 160 cm odbiór osobisty

Malus 'Royalty'


Odmiana czerwonolistna jabłoni ozdobnej. Pod względem koloru zdecydowanie wyróżnia się spośród innych odmian jabłoni, jej liście są intensywnie czerwone, wręcz purpurowe, lekko błyszczące. Czerwono-różowe są również kwiaty tej jabłonki, którymi w okresie kwitnienia jest wręcz oblepiona! Wygląda w tym okresie (czyli w maju) naprawdę zachwycająco.

Drzewko dorasta do wysokości 4-5 metrów, średnica korony dochodzić może do 4 metrów, osadzona jest zwykle na krótkim pniu. Aby drzewko mocno się wybarwiało na czerwono koniecznie trzeba sadzić ją na stanowisku słonecznym, ewentualnie lekko tylko zacienionym. Najlepiej rośnie na żyznych glebach, dostatecznie wilgotnych, bardzo dobrze znosi niezbyt długie okresy suszy. Nie wymaga cięcia, można jedynie drzewko podkrzesać w celu osiągnięcia wyższego pnia lub stosować cięcia korygujące pokrój.

Ze względu na dużą odporność na zanieczyszczenia jest bardzo cenionym drzewem stosowanym w zieleni miejskiej. Można ją spotkać nader często na wszelkiego typu skwerach, w parkach czy placykach między blokami. W ogrodzie może zajmować zarówno wyeksponowane miejsce i rosnąć pojedynczo – pozwoli to lepiej docenić jej walory podczas kwitnienia, może także rosnąć w grupie z innymi odmianami jabłoni ozdobnych. Jest to niewątpliwie odmiana warta polecenia!

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Jabłoń 'Royalty'
Twoja ocena