Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Sosna pospolita 'Gold Coin'

Pinus sylwestris 'Gold Coin'
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
brak

Pinus sylwestris  'Gold Coin'

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30kg
Każda następna paczka zamówienia: 10 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Pinus sylvestris 'Gold Coin'
Złoto wybarwiona zimą, w czasie lata zielona z lekko widocznym żółtym odcieniem odmiana o wolnym tempie wzrostu i typowym, stożkowym, przewodnikowym pokroju. W ciągu 10 lat dorasta do 2 m wysokości i 1, 2 m szerokości. Młode rośliny utrzymują zwarty, gęsty, regularny pokrój. Z biegiem lat może dorastać nawet do 6 m wysokości i lekko się przerzedza.
Przepiękna roślina, rozjaśniająca mocną barwą swoich igieł zimowy ogród. Doskonale komponuje się z odmianami o ciemnozielonych igłach, warto więc sadzić ją w takim towarzystwie, ale bardzo dekoracyjna jest także jako soliter rosnący w dobrze wyeksponowanym, reprezentacyjnym miejscu. Ma niewielkie, typowe dla gatunku wymagania: najlepiej rośnie na glebach przepuszczalnych, średnio żyznych, chociaż znosi także gleby ubogie. Tolerancyjna w stosunku do odczynu podłoża. Odporna na suszę, nie znosi stojącej wody. Wymaga stanowiska słonecznego. Bardzo dobrze zimuje.
Sosna pospolita 'Gold Coin' jest obecna na rynku od końca lat 70. XX w. , została wyselekcjonowana w Wielkiej Brytanii przez R. S. Corleya.

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Sosna pospolita 'Gold Coin'
Twoja ocena