Świerk kaukaski 'Early Gold'

Picea orientalis 'Early Gold'
28,00 zł

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30 kg (15 do 30 roślin)
Każda następna paczka w zamówieniu kosztuje tylko 10,00 zł

Pojemnik: C1,5

Model: Wys.20-30cm

Picea orientalis 'Early Gold'

Odmiana o pięknym wiosennym zabarwieniu, wyselekcjonowana z odmiany ‘Aureospicata’ przez holenderską szkółkę roślin, wprowadzona do handlu w 1979 roku. Pod wieloma aspektami jest ona zbliżona wyglądem do odmiany ‘Aureospicata’ jak też do czystego gatunku. Cechą wyróżniającą tę odmianę jest już wcześniej wspomniane żółte zabarwienie nowych wiosennych przyrostów, które jest dużo bardziej intensywne niż u odmiany ‘Aureospicata’ i znacznie dłużej się utrzymuje, bo aż do 6 tygodni. Niektóre igły zostają żółte nawet jeszcze dłużej, przez okrągły rok, pozostałe jednak stopniowo zielenieją. Jednak przez te 6 tygodni odmiana ta niezmiennie urzeka swoim kontrastowym ubarwieniem.

Cechuje się on średnim tempem wzrostu, rośliny 10 letnie rzadko kiedy przekraczają 3 m wysokości i 1, 5 m szerokości, nie mniej jednak docelowo jest to całkiem sporej wielkości drzewo, w naszym klimacie jest w stanie po wielu latach osiągnąć około 10 m wysokości i 3-4 m szerokości korony u podstawy. Pokrój rośliny jest smukły wąsko stożkowy, korona trochę nieregularna, ale jej pokrój można nieco skorygować. Igły są krótkie, zaokrąglone na końcach, ciemnozielone i błyszczące, ułożone na pędach promieniście, niemal identyczne jak u gatunku.

Odmiana ta nadaje się praktycznie do każdego ogrodu, wspaniale rozjaśni każde miejsce, choć najlepiej sadzić ją na dobrze wyeksponowanym stanowisku. Jest całkowicie mrozoodporny i może rosnąć prawie na każdej glebie prócz mocno zasadowych. Preferuje podłoża przepuszczalne, umiarkowanie wilgotne i lekko kwaśne oraz słoneczne lub półcieniste stanowiska, ale trzeba pamiętać, że na słońcu znacznie lepiej się wybarwia.

Więcej informacji
Rośliny dostępne dla Ciebie obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Świerk kaukaski 'Early Gold'
Twoja ocena