Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Sosna wirginijska 'Wate's Golden'

Pinus virginiana 'Wate's Golden'
32,00 zł

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30kg
Każda następna paczka zamówienia: 10 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Pojemnik: C1,5; C3

Model: Wys. 15-30 cm

Pinus virginiana 'Wate's Golden'

Bardzo ładna, choć niestety mało znana odmiana sosny wirginijskiej. Największą uciechę sprawi nam w okresie zimowym, kiedy to zmienia wybarwienie igieł na złociste, a właściwie cytrynowe. Jest to roślina o wzroście umiarkowanym, nie jest to odmiana karłowa – jej roczne przyrosty mają przeciętnie 10 – 20 cm, roślina docelowo osiąga do 3 – 4 metrów wysokości. Tworzy rozbudowaną koronę, w młodości nieco luźniejszą, zagęszczającą się z czasem.

Najlepsze stanowisko dla tej odmiany to pełne słońce – najlepiej się wtedy wybarwi w okresie zimowym, świetnie kontrastując ze śniegiem oraz innymi, nieco posępnymi w tym okresie roślinami. Co do uprawy nie ma wielkich wymagań, zadowoli się słabą glebą o niskim poziomie wilgotności, nie ma także problemu z poparzeniami słonecznymi w przeciwieństwie do paru odmian wybarwiających się na podobne barwy.

W ogrodach należy przeznaczyć dla niej odpowiednią ilość miejsca, najlepiej na stanowisku wyeksponowanym i dobrze doświetlonym – to priorytet. Świetnie współgra z roślinami głównie iglastymi, na tle których wyróżnia się kolorystycznie, dobrze wygląda więc w towarzystwie ciemnozielonych cisów o różnych formach, sosen górskich oraz pięknie rozrastających się odmian sosny Thunberga. Młode osobniki w chłodniejszych regionach warto okryć, chociaż odmiana ta zimując bez żadnego okrycia w naszej szkółce nie doznaje żadnych uszkodzeń.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Forma szczepiona szczepione na pniu
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Sosna wirginijska 'Wate's Golden'
Twoja ocena