Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Sosna himalajska 'Nana'

Pinus wallichiana 'Nana'
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
brak

Pinus wallichiana 'Nana'

36,00 zł

Koszt wysyłki: 
paczka do 30kg: 19,50 zł
każda następna: 10,00 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Pinus wallichiana 'Nana'
Karłowa, jedna z mniejszych odmian sosny himalajskiej, dorastająca w ciągu 10 lat do 2-2, 5 m wysokości. Najczęściej rośnie w formie małego drzewa o budowie przewodnikowej, tworząc szerokostożkową, luźną koronę. Czasem przybiera formę krzewiastą i nie wytwarza głównego przewodnika. Podstawowym atutem odmiany są długie (15-20 cm), cienkie i miękkie igły, zielone od góry i srebrnoniebieskie od dołu, wyrastające po pięć z krótkopędu. Na młodych przyrostach igły skierowane są w górę, w miarę dorastania zaczynają zwisać, nadając drzewu lekko płaczący wygląd. Szyszki początkowo stojące, zielononiebieskie, później jasnobrązowe, zwisające, nieco zagięte. Długość szyszek może dochodzić do 30 cm.
Bardzo dekoracyjna odmiana, polecana przede wszystkim do nasadzeń w swobodnych grupach krzewów, w których wyróżnia się luźnym pokrojem, efektownym układem długich, zwisających igieł oraz ich atrakcyjną, odznaczającą się od zieleni innych gatunków barwą. W małych ogrodach może także z powodzeniem pełnić funkcję centralnego, eksponowanego samotnika. Najlepiej rośnie na glebach przeciętnych, umiarkowanie wilgotnych, lekko kwaśnych. Preferuje stanowisko słoneczne. Jej mrozoodporność określono na 5 strefę USDA, co oznacza, że z łatwością znosi utrzymujące się temperatury rzędu -23 st. C, może być zatem uprawiana w całej Polsce.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Sosna himalajska 'Nana'
Twoja ocena