Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Sosna górska 'Susse Perle '

Pinus mugo 'Süßeperle'
36,00 zł

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30kg
Każda następna paczka zamówienia: 10 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Pojemnik: C2; C3

Model: Wys. 15-40 cm

Pinus mugo 'Süßeperle' syn. (Susse Perle)

Możemy się też spotkać z nazwą Pinus uncinata Susse Perle (sosna hakowata Susse Perle)

Gęsta czupryna tej odmiany wyróżnia się na tle wielu odmian karłowatych, nawet o podobnym tempie wzrostu i rozmiarach docelowych. Jej igły są główną zasługą tej wyjątkowości, są bowiem żywo zielone, średniej długości, ustawione skośnie wzdłuż pędy. Dzięki temu końcówki jej pędów oraz pąki szczytowe są ukryte pod gęstą kopułą igieł, co może przypominać trochę sosnę górską ‘Michal’, choć u tamtej odmiany igły są krótsze, ale powykręcane, jakby zmierzwione. ‘Susse Perle’ o czym warto wspomnieć to jedna z nielicznych odmian, które tak silnie przyciągają uwagę w matecznikach rosnących na terenie naszej szkółki. Wielu klientów kilka lat temu kiedy dopiero zaczynaliśmy rozmnażać tę odmianę chciało wręcz wykopać nasze mateczniki, a kiedy się dowiedzieli jednak że na pierwsze rośliny trzeba będzie poczekać co najmniej jeszcze 2 sezony, aż dorosną do wymaganych rozmiarów to czekali cierpliwie i zgłaszali się po gotowe osobniki.

Takie zainteresowanie może tłumaczyć nazwę odmiany, która w języku niemieckim znaczy po prostu ‘Słodka Perła’. Jak większość sosen ma ona niskie wymagania glebowe i urośnie ładnie nawet na słabszych stanowiskach, ważne tylko aby nie były to miejsca zbyt wilgotne. Do dobrego wzrostu jednakże przyda się dużo słońca, miejsca w pełni nasłonecznione, ewentualnie lekko zacienione to idealne środowisko dla ‘Susse Perle’. Komponuje się dobrze z niskimi roślinami iglastymi, takimi jak nisko płożące jałowce, wrzosy, runianka japońska, ciekawie prezentuje się jako element mini kolekcji, która może być zorganizowana w postaci mini rabaty. Jest to dogodne wyjście dla osób posiadających ograniczoną ilość miejsca w przydomowych ogrodach.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Sosna górska 'Susse Perle '
Twoja ocena