Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Sosna górska 'Piggelmee'

Pinus mugo 'Piggelmee'
38,00 zł

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30kg
Każda następna paczka zamówienia: 10 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Pojemnik: C2; C3

Model: Wys. 15-40 cm lub Forma Pienna 50-70 cm

Pinus mugo 'Piggelmee'

Karłowa odmiana sosny górskiej, charakteryzuje się głównie krótkimi przyrostami, co daje wrażenie zwartej i gęstej korony, która wygląda jakby była przez wiele sezonów przycinana. Młode rośliny formują zazwyczaj kształt kulisty, przyrastają rocznie do 5 – 10 cm, starsze rośliny rosną nieco wolniej, a ich kształt po wielu latach stawać się może lekko spłaszczony. Jest to odmiana szczepiona zarówno nisko przy ziemi, jak i na wyższych podkładkach. Obie formy są równie ciekawe, różnią się głównie przeznaczeniem – niskie szczepy mogą zastępować czystą kosodrzewinę, w miejscach gdzie chcemy mieć pewność długotrwałego efektu i braku komplikacji związanych ze zbytnim rozrostem roślin w dłuższym okresie czasu.

Tyczy się to głównie przedogrodu, małych klombów i rabat w miejscach reprezentacyjnych i bezobsługowych. Szczepy wysokie z kolei nadają się do obsadzania wewnętrznych części rabat, gdzie pod nimi założyć można poletko wrzosowe lub obsadzić grunt niskopłożącym jałowcem o ciekawym wybarwieniu. Odmiana szczepiona jest na sośnie pospolitej, nie ma więc wygórowanych wymagań co do gleby i warunków wodnych, wystarczy jej przeciętne, ale słoneczne miejsce, w którym nie zdarzają się zastoiska wodne. Dzięki temu w uprawie roślina jest bardzo łatwa, a w pierwszych sezonach pielęgnacja ograniczy się jedynie do podsypania nawozu dla lepszego startu.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Forma szczepiona szczepione na pniu
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Sosna górska 'Piggelmee'
Twoja ocena