Przerwa zimowa. Zamówienia złożone teraz będą wysyłane od 01.03.2021

Ostrokrzew karbowanolistny 'Convexa'

Ilex crenata 'Convexa'
Ocena:
16,00 zł
SKU
1795
W produkcji
Wysyłkę rozpoczynamy od: 1 wrz 2021

Ilex crenata 'Convexa'


Ostrokrzew ten, zwany także japońskim, jest popularną alternatywą dla bukszpanów, sadzi się go powszechnie szczególnie na zachodzie Europy oraz w Stanach Zjednoczonych. Rośnie bujnie, osiągając maksymalnie do 2 metrów wysokości i podobnie szerokości. Posiada zazwyczaj silnie rozkrzewiony pokrój, pędy są drobne, pokryte gęsto małymi listkami, koloru ciemnozielonego – łudząco podobnymi do liści bukszpanów. Ostrokrzew ten uchodzi za roślinę nieco bardziej odporną oraz mało wrażliwą na niekorzystne warunki siedliskowe od bukszpanów i w niektórych krajach wręcz je wypiera. Najlepiej rośnie na glebach zdrenowanych, umiarkowanie żyznych i lekko wilgotnych. Nie lubi zastoisk wodnych, młode rośliny źle znoszą także susze, ale starsze, zadomowione, nie mają z tym problemu.

Najpopularniejsza forma uprawy tej odmiany to żywopłot, znacznie rzadziej widuje się pojedynczo rosnące, formowane egzemplarze tego ostrokrzewu. Bardzo dobrze znosi cięcie, zagęszczając się przy tym wzorowo. Wykształca równy, gęsty pokrój zarówno w miejscach słonecznych, jak i lekko zacienionych, co jest niewątpliwie dużą zaletą. W Polsce należy sadzić tę roślinę w miejscach osłoniętych od zimowych wiatrów, które silnie wysuszają, a w skrajnych przypadkach mogą doprowadzić do śmierci krzewu. W ogrodach naturalistycznych jak najbardziej można uprawiać formy naturalne tej odmiany, niecięte – mają one w sobie również wiele uroku, wnosząc dużo życia do ogrodu w okresie zimowym.


Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Ostrokrzew karbowanolistny 'Convexa'
Twoja ocena

NASZA OBIETNICA DLA CIEBIE ...

Oferta
Nasze rośliny dostarczamy wyłącznie z naszej szkółki, każda roślina jest wybierana ze względu na jej przydatność, owoce lub piękne atrybuty i ich wartość dla polskiego ogrodu i krajobrazu. Staramy się utrzymywać wyjątkową ich gamę, od rodzimych po niezwykle i rzadko spotykane.

Środowisko

Prowadzimy naszą szkółką na zasadach ekologicznych, wszystkie nasze doniczki, sadzenie, przenoszenie i pielenie są wykonywane ręcznie i używamy kompostu bez torfu, staramy się mieć jak najmniejszy wpływ na naszą planetę i zawsze szukamy sposobów na poprawę.

Jakość

Jakość roślin jest dla nas szczególnie ważna. Kiedy kompletujemy Twoje zamówienie, wybieramy najlepszy możliwy rozmiar i kształt dla gatunku i zawsze sprawdzamy, czy są zdrowe korzenie i szczepy. Bardzo poważnie podchodzimy do zdrowia roślin i regularnie sprawdzamy naszą szkółkę pod kątem oznak szkodników i chorób.

Każda nasz roślina jest opisana i oznaczona paszportem roślin potwierdzającym że rośliny są wolne od agrofagów kwarantannowych.

Obsługa

Mamy wykwalifikowany zespół, który dokłada wszelkich starań, aby nasze rośliny dotarły do ​​Ciebie w jak najlepszym stanie, naszym priorytetem jest dostarczenie inspirującej oferty najwyższej jakości roślin z doskonałą obsługą klienta, niezależnie od tego, czy korzystasz z naszego sklepu internetowego, czy dzwonisz do naszej szkółki.


Jesteśmy zespołem z pasją, który uwielbia to, co robimy i zawsze służymy radą lub odpowiedzią na wszelkie pytania - telefonicznie (+48) 501 466 773 lub e-mailem drzewa@drzewa.com.pl czy osobiście w naszej szkółce. Nasza szkółka jest otwarta od poniedziałku do soboty.

Przewodnik po rozmiarach doniczek

Większość roślin sprzedawanych online przez Szkółki Konieczko pochodzi z doniczek różnej wielkości. Większość rozmiarów doniczek określana jest przez ich pojemność w litrach, z wyjątkiem doniczek o pojemności mniejszej niż 1 litr, które zwykle określa średnica górnej części doniczki.

Poniższa tabela podaje przybliżone wymiary popularnych rozmiarów doniczek, które stosujemy w Szkółka Konieczko. Rozmiary są jedynie orientacyjne, ponieważ dokładne wymiary różnią się w zależności od producenta pojemnika.

Rozmiar doniczki Oznaczenie doniczki Średnica doniczki (góra) Średnica doniczki (podstawa) Wysokość doniczki
9cm P9 9,0 cm 6,0 cm 8,5 cm
11cm P11 11,0 cm
1 litr C1 13,0 cm 10,0 cm 11,0 cm
1,5 litra C1,5
2 litry C2 17,0 cm 12cm 13,0 cm
3 litry C3 19,0 cm 13cm 15,0 cm
4 litry C4 20,0 cm 15,5 cm 16,5 cm
5 litrów C5 22,5 cm 16,5 cm 18,0 cm
7 litrów C7 25,0 cm 19,0 cm 20,0 cm
10 litrów C10 28,0 cm 24,0 cm 22,5 cm
15 litrów C15 33,0 cm 25,5 cm 30,0 cm
20 litrów C20 35,5 cm 27,5 cm 32,5 cm
25 litrów C25 38,5 cm 30,0 cm 35,0 cm
30 litrów C30 41,0 cm 33,0 cm 36,0 cm
40 litrów C40 50,0 cm 35,5 cm 45,0 cm

 

Uwaga na temat zamawianych roślin

Należy pamiętać:  

  1. Rośliny rozwijają się indywidualnie i dlatego mogą różnić się rozmiarem, kształtem lub kolorem od naszych zdjęć produktów.
  2. W okresie zimowym (od grudnia do marca lub kwietnia) rośliny oferowane w przedsprzedaży, oznacza to że możesz zamówić sadzonki z wysyłką na wiosnę. Przy każdej sadzonce podajemy orientacyjny termin wysyłki.
  3. Wysyłane rośliny są na różnych etapach rozwoju w zależności od sezonu i są wysyłane, na przykład, bez liści, pączkowane lub przycinane.
  4. Wczesną wiosną i późną jesienią niektóre rośliny wysyłane są w formie bezlistnej, jest to jak najbardziej normalna sytuacja w naturze.
  5. Wszystkie nasze rośliny ozdobne są doniczkowane, możesz je sadzić do gruntu przez cały sezon od wiosny do później jesieni. Możesz również roślinę zostawić w doniczce, ale zalecamy przesadzenie do większego pojemnika.
  6. Niektóre drzewa i krzewy owocowe są kopane z gruntu szczególnie te sprzedawane w sezonie jesiennym i wczesnowiosennym. Przy każdej sadzonce informujemy o tym.
  7. Dla bezpieczeństwa roślin, wysyłkę sadzonek prowadzimy od poniedziałku do środy. Dzięki temu unikamy sytuacji że paczka trafi na weekend na magazyn kurierski.
  8. Wysyłka roślin uzależniona jest od warunków atmosferycznych. Zastrzegamy sobie prawo wstrzymania wysyłki w przypadku złej pogody
  9. O dokładnej dacie wysyłki roślin z przedsprzedaży będziemy informowąć każdego klienta telefonicznie lub mailowo. Dokładny termin zależy od pogody i tego czy roślina obudziła się po zimie i jest gotowa na wysyłkę.

Jako eksperci od roślin, chcemy, abyś mógł cieszyć się pełnym rozkwitem i naturalną siłą wzrostu po posadzeniu w ogrodzie. Wystarczy trochę cierpliwości, światła i wody!

Charakterystyka rośliny
Więcej informacji
Odmiana rośliny 'Convexa'
Nazwa łacińska Ilex crenata
Producent Szkółki Konieczko
Pojemnik C1,5 – okrągły – 1,5l
Waga sadzonki [kg] 2.00 kg
Wysokość sadzonki Wys.20-30 cm
Pokrój okrągławy
Stanowisko półcieniste, słoneczne
Szczepienie nieszczepione
Zastosowanie na bonsai, do formowania, na balkon, do doniczki, ogrody miejskie, ogrody przydomowe, ogrody skalne, parki, pojemniki, przy ścianach, rabaty, rosnące pojedynczo (soliter), szpalery, wrzosowiska, zieleń publiczna, żywopłoty
Rodzaj gleby gliniasto-piaszczysta, próchniczna, przeciętna ogrodowa, przepuszczalna, żyzna
PH gleby lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0, lekko zasadowe: pH 7,0 – 7,2, zasadowe: pH > 7,2
Tempo wzrostu szybkie
Docelowa rozpiętość od 1 m do 2 m
Docelowa wysokość od 1 m do 2 m
Barwa liści / igieł ciemnozielone
Zapotrzebowanie na wodę średnie
Odporność na mrozy dobra do -21°C
Wymagania słoneczne pełne słońce, półcień
Walory ozdobne zimozielone, ciekawy pokrój, dekoracyjne liście, błyszczące liście, gęste i wiecznie zielone
Wysyłkę rozpoczynamy od: 1 wrz 2021
Copyright © 2006 – 2020 drzewa.com.pl - Szkółki Konieczko