Realizujemy zamówienia bezpiecznie i planowo

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane w ciągu do 48h (kompletacja i nadanie). Obsługujemy tylko i wyłącznie zamówienia złożone online lub telefonicznie.

Ostrokrzew 'Golden King'

Ilex altaclerensis 'Golden King'
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
W produkcji

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Ilex altaclerensis 'Golden King'

Ostrokrzewy same w sobie budzą duże zaciekawienie, rosnąc w Polsce, a to oczywiście za sprawą utrzymujących się przez całą zimę dużych, ciemnozielonych liści. Odmiana ‘Golden King’ jest jedną z niewielu, należących do tego gatunku, mogącą poszczycić się jeszcze większą oryginalnością - liście tego niskiego drzewka posiadają nieregularne, ale szerokie, kremowo-złote obrzeżenie, które doskonale kontrastuje z ciemną zielenią środkowej części liścia. Dzięki temu roślina rzuca się w oczy zarówno rosnąc w pojedynkę, ale także na tle innej roślinności, co daje duże spektrum zastosowań w architekturze ogrodowej. Ostrokrzew ten rośnie średnio silnie, 10-20 cm rocznie, młode okazy w dobrych warunkach rosną nieco szybciej.

Drzewo formuje pokrój piramidalny, starsze okazy, dochodzące do 3 – 4 metrów wysokości mają koronę szeroko jajowatą, ale raczej zawsze z wyraźnie zaznaczonym stożkiem na szczycie. Ostrokrzew ten wymaga gleb zdrenowanych, a jednocześnie nie przesychających, posiada pewną tolerancję co do odczynu gleby. Stanowiska półcieniste lub słoneczne sprawią, że roślina będzie dobrze wybarwiona, zachowując jednocześnie bujną sylwetkę, co staje się często problemem u roślin rosnących w zbyt dużym zacienieniu. Ostrokrzew jako roślina cienioznośna będzie rósł również dość dobrze w większym cieniu, ale ta akurat odmiana może słabiej się w takich warunkach wybarwiać. W ogrodzie warto dla tej odmiany poszukać miejsc osłoniętych, ponieważ choć sama roślina jest odporna na niskie temperatury, to nie jest wystarczająco odporna na warunki suszy fizjologicznej, często występującej zimą na wietrznych stanowiskach. W cieplejszych regionach kraju można pokusić się o uprawę żywopłotową tego ostrokrzewu.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Pojemnik C1,5 – okrągły – 1,5l
Waga sadzonki 1.5000