Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Modrzew japoński 'Blue Ball'

Larix kaempferi 'Blue Ball'
Obecnie brak rośliny w sprzedaży

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30kg
Każda następna paczka zamówienia: 10 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Larix kaempferi 'Blue Ball'


Ciekawa, miniaturowa odmiana modrzewia japońskiego wyselekcjonowana już dość dawno, bo w 1984 roku przez Niemca K. Dierksa Baumschule. Odmiana ta jest bardzo popularna właśnie dzięki swym miniaturowym kształtom, przez co znajduje wiele zastosowań zarówno w małych jak i dużych ogrodach. Odmiana została wyselekcjonowana poprzez przeszczepienie czarciej miotły co jest doskonale widoczne w jej gęstym, nietypowym ulistnieniu. Wysokość krzewu zależy od wysokości szczepienia czyli tym samym od wysokości podkładki. Najczęściej stosuje się podkładki o wysokości od 0, 5 do 1 m, w zależności od późniejszego przeznaczenia rośliny. Odmiana ta cechuje się bardzo wolnym przyrostem, do 5 cm rocznie, co też jest w tym wypadku jej zaletą, a nie wadą. Krzew ten nie wytwarza przewodnika, a pędy wyrastają z jednego miejsca we wszystkich kierunkach przybierając kulistą formę o średnicy maksymalnie do 0, 5 m.

Niekłujące igły o intensywnie niebieskozielonym kolorze, pojawiają się już bardzo wczesną wiosną, a jesienią przebarwiają się na równie intensywny żółty kolor. W zimie roślina traci igły, jednak ze względu na atrakcyjny pokrój pędów nadal jest bardzo ozdobna, szczególnie na początku wiosny, kiedy pojawiają się nowe przyrosty w czerwonobrunatnym kolorze. Odmiana ta idealnie wygląda jako soliter, jednakże ciekawą odmianą może być posadzenie jej w rzędach wzdłuż dróżek lub alejek ogrodowych. Ponadto jest to odmiana wręcz stworzona do ogródków skalnych, orientalnych oraz na wrzosowiska, a dzięki małym wymiarom może być też uprawiana w pojemnikach. Najlepiej rośnie na glebach żyznych, próchnicznych, umiarkowanie wilgotnych, o lekko kwaśnym pH, choć do prawidłowego wzrostu wystarczą jej przeciętne gleby ogrodowe. Preferuje stanowiska słoneczne, ciepłe i osłonięte od wiatru. Jest całkowicie mrozoodporny i nie wymaga żadnego dodatkowego zabezpieczenia na zimę.

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Modrzew japoński 'Blue Ball'
Twoja ocena