Dereń błękitny 'Blue Cloud'

Cornus amomum 'Blue Cloud'
8,00 zł

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30 kg (15 do 30 roślin)
Każda następna paczka w zamówieniu kosztuje tylko 10,00 zł

Pojemnik: C2

Model: Wys. 40-60cm

Cornus amomum 'Blue Cloud'

Niezwykły krzew, który przez okrągły rok stanowi ozdobę ogrodu. Obecnie jest jeszcze słabo znany i rzadko spotykany w ogrodach, jednak warto się nim zainteresować, gdyż jak większość dereni ma naprawdę wiele do zaoferowania. Jest to krzew średniej wielkości, wszystkie pędy wyrastają promieniście od prawie samej ziemi, dorasta maksymalnie do 3 m wysokości i osiąga podobną szerokość. Liście są charakterystyczne dla dereni, duże, zielone, o niemal podłużnie ułożonych nerwach, mają kształt owalny, a co najistotniejsze, jesienią zmieniają barwę na różową czerwoną, bardzo intensywną, która wspaniale odcina się szczególnie na tle np. zimozielonych roślin.

Kwitnienie rozpoczyna się zwykle w maju i trwa aż do czerwca. Kwiaty są bardzo drobne, białe lub kremowe, zebrane w gęste baldachy. Na ich miejscu jesienią pojawiają się znacznie bardziej ozdobne owoce – kuliste pestkowce o granatowo niebieskim zabarwieniu wspaniale kontrastującym z czerwonymi już wówczas liśćmi. Zimą mimo iż liście opadają i pozostają nagie pędy roślina ta ani trochę nie traci na swoich wartościach ozdobnych. Pędy mają bowiem intensywny wiśniowo czerwony kolor, który sam w sobie jest bardzo intensywny, nie mówiąc już o efekcie jaki tworzy na tle pokrytej śniegiem ziemi.

Dereń ten wspaniale prezentuje się sadzony pojedynczo jak i w większych grupach, można z niego tworzyć formowane lub nieformowane żywopłoty oraz genialne kompozycje kolorystyczne, szczególnie z roślinami zimozielonymi i większymi iglakami w tle. U jego podnóża można sadzić rośliny takie jak niskie trawy, bluszcz lub runianka. ‘Blue Cloud’ to odmiana łatwa w uprawie, dobrze rośnie na każdej przeciętnej glebie ogrodowej, wilgotnej lub umiarkowanie wilgotnej, na stanowiskach słonecznych lub lekko zacienionych.

Więcej informacji
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Dereń błękitny 'Blue Cloud'
Twoja ocena