Realizujemy zamówienia bezpiecznie i planowo

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane w ciągu do 48h (kompletacja i nadanie). Obsługujemy tylko i wyłącznie zamówienia złożone online lub telefonicznie.

Dereń błękitny 'Blue Cloud'

Cornus amomum 'Blue Cloud'
9,50 zł
W magazynie

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Pojemnik: C2 – okrągły – 2l

Model: Wys. 40-60cm

Cornus amomum 'Blue Cloud'

Niezwykły krzew, który przez okrągły rok stanowi ozdobę ogrodu. Obecnie jest jeszcze słabo znany i rzadko spotykany w ogrodach, jednak warto się nim zainteresować, gdyż jak większość dereni ma naprawdę wiele do zaoferowania. Jest to krzew średniej wielkości, wszystkie pędy wyrastają promieniście od prawie samej ziemi, dorasta maksymalnie do 3 m wysokości i osiąga podobną szerokość. Liście są charakterystyczne dla dereni, duże, zielone, o niemal podłużnie ułożonych nerwach, mają kształt owalny, a co najistotniejsze, jesienią zmieniają barwę na różową czerwoną, bardzo intensywną, która wspaniale odcina się szczególnie na tle np. zimozielonych roślin.

Kwitnienie rozpoczyna się zwykle w maju i trwa aż do czerwca. Kwiaty są bardzo drobne, białe lub kremowe, zebrane w gęste baldachy. Na ich miejscu jesienią pojawiają się znacznie bardziej ozdobne owoce – kuliste pestkowce o granatowo niebieskim zabarwieniu wspaniale kontrastującym z czerwonymi już wówczas liśćmi. Zimą mimo iż liście opadają i pozostają nagie pędy roślina ta ani trochę nie traci na swoich wartościach ozdobnych. Pędy mają bowiem intensywny wiśniowo czerwony kolor, który sam w sobie jest bardzo intensywny, nie mówiąc już o efekcie jaki tworzy na tle pokrytej śniegiem ziemi.

Dereń ten wspaniale prezentuje się sadzony pojedynczo jak i w większych grupach, można z niego tworzyć formowane lub nieformowane żywopłoty oraz genialne kompozycje kolorystyczne, szczególnie z roślinami zimozielonymi i większymi iglakami w tle. U jego podnóża można sadzić rośliny takie jak niskie trawy, bluszcz lub runianka. ‘Blue Cloud’ to odmiana łatwa w uprawie, dobrze rośnie na każdej przeciętnej glebie ogrodowej, wilgotnej lub umiarkowanie wilgotnej, na stanowiskach słonecznych lub lekko zacienionych.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Pojemnik C2 – okrągły – 2l
Waga sadzonki 2.0000
Pokrój wzniesiony
Tempo wzrostu szybkie
Zapotrzebowanie na wodę średnie
Docelowa rozpiętość od 2m do 3m
Docelowa wysokość od 2m do 3m
Rodzaj owoców ozdobne
Barwa kwiatów białe
Intensywność zapachu kwiatów bez zapachu
Barwa liści / igieł zielone
Pora kwitnienia wczesna wiosna
Odporność na mrozy bardzo dobra
Wymagania słoneczne pełne słońce, półcień
PH gleby lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0, lekko zasadowe: pH 7,0 – 7,2, zasadowe: pH > 7,2
Rodzaj gleby gliniasta, gliniasto-piaszczysta, próchniczna, przeciętna ogrodowa, przepuszczalna, żyzna
Stanowisko półcieniste, słoneczne
Zastosowanie ogrody przydomowe, ogrody miejskie, pojemniki, szpalery, zieleń publiczna, żywopłoty, parki, do formowania
Walory użytkowe na żywopłoty, na żywopłoty wysokie
Walory ozdobne ciekawy pokrój, dekoracyjne owoce, wielobarwność, dekoracyjne liście, ozdobne kwiaty, ozdobne pędy, przebarwiają się jesienią , bardzo długie kwitnienie, kwitnie w cieniu