Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Cedr himalajski 'Feelin Blue'

Cedrus deodara 'Feelin Blue'
38,00 zł

Koszt wysyłki: 
paczka do 30kg: 19,50 zł
każda następna: 10,00 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Pojemnik: c2

Model: szer. 15-20 cm

Cedrus deodara 'Feelin Blue'

Odmiana wyhodowana w Holandii już w latach 70-tych, dopiero od niedawna szerzej dostępna w polskich szkółkach. Charakteryzuje się niebieską barwą igieł, które są krótsze niż u gatunku. Ciekawa jest także forma samego drzewka, który pod względem pokroju przypomina niektóre zwisłopędowe kultywary choiny kanadyjskiej. Rośnie wolno, maksymalnie dochodząc do około 2 - 3 metrów wysokości oraz nieco więcej szerokości. Jest silnie rozgałęziony już od samej ziemi, dzięki czemu już w krótkim czasie po posadzeniu tworzy ładną, rzucającą się w oczy sylwetkę. Dzięki takiej formie drzewka możemy również lepiej zadbać o nie zimą, okrywając delikatnie szczególnie młode sadzonki. Gleba, na jakiej sprawdzi się ten cedr powinna być przynajmniej średnio żyzna, wilgotna, ale zawsze dobrze zdrenowana i przepuszczalna.

Stanowiska słoneczne lub półcieniste, zawsze w miarę możliwości osłonięte od wiatrów. Forma drzewka niejako nasuwa nam jego potencjalne zastosowania, od niewielkich soliterów w małych ogrodach, poprzez niższe partie klombów złożonych z roślin iglastych. Ze względu na nie do końca potwierdzoną mrozoodporność tej odmiany, szczególnie w warunkach centralnej oraz północnej Polski odradzamy sadzenie tych drzew w warunkach zieleni miejskiej. W ogrodach prywatnych oraz parkach ładnie będzie komponował się z drzewiastymi odmianami cisa pospolitego, ale także takich rarytasów jak mamutowiec czy kryptomeria japońska. Uprawa nie należy do skomplikowanych, roślinę wystarczy delikatnie zasilać przez pierwsze sezony, młode sadzonki dobrze jest także okryć na zimę.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Cedr himalajski 'Feelin Blue'
Twoja ocena