Realizujemy zamówienia bezpiecznie i planowo

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane w ciągu do 48h (kompletacja i nadanie). Obsługujemy zamówienia złożone online, telefonicznie i w naszej szkółce.

Mikrobiota syberyjska

Microbiota decussata
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
14,00 zł
W produkcji

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Microbiota decussata

Krzew o rozłożystym pokroju pochodzący z górzystych rejonów Dalekiego Wschodu. Rośnie dość szybko, z tym, że rozrasta się głównie na szerokość. 10 letnie rośliny mierzą zwykle do 30 cm wysokości i do 2 m szerokości. Docelowe rozmiary, które może osiągnąć po wielu latach to około 50 cm wysokości i 3 m szerokości. Nie wykształca żadnego przewodnika, a pędy ułożone są promieniście i wznoszą się delikatnie ku górze, ich końce zaś swobodnie zwieszają się ku ziemi, przez co roślina zyskuje ładny, pokładający się pokrój. Początkowo jest on dość luźny później znacznie się zagęszcza. Igły tej odmiany są łuskowate, ściśle przylegają do pędów, które są mocno spłaszczone. Igły przez większość sezonu mają kolor szarozielony, jednak po nastaniu chłodów ich barwa zmienia się stopniowo na rudobrązową.

Mikrobiota syberyjska to roślina, która może znaleźć zastosowanie praktycznie w każdym ogrodzie. Przede wszystkim jest to znakomita roślina zadarniająca, którą można zakryć wolne przestrzenie pod wyższymi drzewami. Bardzo dobrze wygląda sadzona zarówno pojedynczo jak i w większych grupach. Nadaje się zarówno do ogródków skalnych jak i na rabaty lub do obsadzania skarp. Na rabatach mogą jej towarzyszyć takie rośliny jak tawuły czy wyższe iglaki, najlepiej o kontrastowym zabarwieniu. Można z jej wykorzystaniem stworzyć naprawdę interesujące kompozycje kolorystyczne. Najlepiej rośnie na glebach żyznych, dobrze zdrenowanych i wilgotnych, o lekko kwaśnym pH. Nie znosi nawet krótkotrwałych niedoborów wody, dlatego w ogrodach o suchej glebie najlepiej sadzić ją na stanowisku zacienionym lub półcienistym. Jeśli gleba jest odpowiednio wilgotna to wówczas najlepiej posadzić ją w miejscu słonecznym. Co istotne jest to roślina w naszym kraju całkowicie mrozoodporna i nie wymaga żadnych zabiegów zabezpieczających przed mrozami.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Pojemnik C2 – okrągły – 2l
Waga sadzonki 2.0000
Pochodzenie brak info