Realizujemy zamówienia bezpiecznie i planowo

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane w ciągu do 48h (kompletacja i nadanie). Obsługujemy zamówienia złożone online, telefonicznie i w naszej szkółce.

Mikrobiota syberyjska 'Jacobsen'

Microbiota decussata 'Jacobsen'
12,00 zł
W magazynie

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Pojemnik: C1,5 – okrągły – 1,5l

Model: Wys. 10-20 cm

Microbiota decussata 'Jacobsen'

Stosunkowo nowa odmiana wprowadzona do handlu w roku 1990 przez szkółkę roślin z Niemiec. Jest to odmiana nisko rosnąca, jej wysokość u dorosłych już roślin zwykle nie przekracza 40 cm, natomiast znacznie silniej rozrasta się na szerokości nawet do około 2 m. W skrócie można powiedzieć, że jest to krzew o charakterze płożącym. Również jego pędy przewieszają się w charakterystyczny parasolowaty sposób. Dzięki takiemu pokrojowi jest to idealna odmiana zadarniająca, która dodatkowo cechuje się ciekawym zabarwieniem. Łuskowate liście przez większość sezonu mają matowo zielone zabarwienie, natomiast po nastaniu pierwszych przymrozków zmieniają kolor na różne odcienie brązu.

Odmianę tę ze względu na niezbyt wysokie wymagania poleca się również do obsadzania ogródków skalnych, a także skarp lub murków, jednak trzeba pamiętać o podlewaniu, szczególnie młodych, jeszcze słabo zakorzenionych roślin, w bardzo upalne i suche lata. Jako roślinę zadarniającą należy ją sadzić w zagęszczeniu średnio dwie roślin na metr kwadratowy, choć można posadzić też więcej roślin, jeśli chcemy uzyskać szybki efekt, a trzeba pamiętać, że tempo wzrostu w przypadku tej odmiany jest jednak niewielkie, do zaledwie kilku-kilkunastu cm rocznie. Mikrobiota syberyjska ‘Jacobsen’ jest rośliną o wysokiej mrozoodporności, wytrzymuje mrozy do ponad 40 stopni. Z powodzeniem rośnie na przeciętnych glebach ogrodowych o umiarkowanej wilgotności i lekko kwaśnym pH. Preferuje stanowiska słoneczne, ale poradzi sobie również w półcieniu.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Pojemnik C1,5 – okrągły – 1,5l
Waga sadzonki 1.5000