Ligustr ibota 'Müsli'

Ligustrum ibota 'Müsli'
Cena promocyjna 15,30 zł Normalna cena 18,00 zł
Niedostępny

Wysokość sadzonki: 20 - 30 cm

Ligustrum ibota 'Müsli'

Atrakcyjna odmiana ligustru ibota o barwnych, obrzeżonych liściach. Barwnym elementem liścia jest jego margines, przy czym czasami może on zajmować niemal całą powierzchnię blaszki liściowej. Na młodych, wiosennych liściach przebarwienie jest żółte, następnie jaśnieje, stając się początkowo kremowobiałe, częściowo przechodząc także w szarozielone. Często na krzewie równocześnie da się zauważyć wszystkie kolory: zielony, szarozielony, kremowobiały i żółty, tworzący niepowtarzalną i bardzo estetyczną mozaikę. Ligustr ibota ‘Müsli’ jest częściowo zimozielony, co oznacza, że w łagodniejsze zimy nie zrzuca liści. W lata o mroźnych zimach większość liści tego ligustru opada, jak u większości krzewów liściastych.
Bardzo atrakcyjne liście ligustru ibota ‘Müsli’ nie są jego jedynym atutem. Od wczesnego lata aż do początku jesieni na krzewie pojawiają się kremowe, rurkowate kwiaty zebrane w okazałe, wiechowate kwiatostany. Kwiaty ligustru intensywnie pachną i są wybitnie miododajne. Dojrzeające jesienią, czarne owoce, są przysmakiem wielu gatunków ptaków.
Ligustr ibota ‘Müsli’ zwykle dorasta do 1,5-2 m wysokości i tworzy zwarty krzew, którego pędy mogą się łukowato wyginać pod ciężarem kwiatów i owoców. 

Wymagania:
Podobnie jak inne ligustry, ligustr ibota ‘Müsli’ nie ma dużych wymagań glebowych i bardzo dobrze rośnie nawet na przeciętnych glebach. Wymaga stanowiska słonecznego, w cieniu przebarwienia liści są znacznie mniej okazałe. Pomimo tego, że duża część blaszki liściowej jest pozbawiona chlorofilu, odmiana jest odporna na przypalenia słoneczne. Krzew nie wymaga cięcia, ale bardzo dobrze na nie reaguje, dlatego może być przycinany nawet bardzo mocno.

Zastosowanie:
Ze względu na niezwykłe zabarwienie liści, odmiana nadaje się do nasadzeń w eksponowanych miejscach. Polecany na rabaty i do kompozycji barwnych, sprawdza się także jako roślina żywopłotowa, zarówno w luźnych, nieformowanych szpalerach, jak i w formie strzyżonych żywopłotów

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Ligustr ibota 'Müsli'
Twoja ocena

NASZA OBIETNICA DLA CIEBIE ...

Oferta
Nasze rośliny dostarczamy wyłącznie z naszej szkółki, każda roślina jest wybierana ze względu na jej przydatność, owoce lub piękne atrybuty i ich wartość dla polskiego ogrodu i krajobrazu. Staramy się utrzymywać wyjątkową ich gamę, od rodzimych po niezwykle i rzadko spotykane.

Środowisko

Prowadzimy naszą szkółką na zasadach ekologicznych, wszystkie nasze doniczki, sadzenie, przenoszenie i pielenie są wykonywane ręcznie i używamy kompostu bez torfu, staramy się mieć jak najmniejszy wpływ na naszą planetę i zawsze szukamy sposobów na poprawę.

Jakość

Jakość roślin jest dla nas szczególnie ważna. Kiedy kompletujemy Twoje zamówienie, wybieramy najlepszy możliwy rozmiar i kształt dla gatunku i zawsze sprawdzamy, czy są zdrowe korzenie i szczepy. Bardzo poważnie podchodzimy do zdrowia roślin i regularnie sprawdzamy naszą szkółkę pod kątem oznak szkodników i chorób.

Każda nasz roślina jest opisana i oznaczona paszportem roślin potwierdzającym że rośliny są wolne od agrofagów kwarantannowych.

Obsługa

Mamy wykwalifikowany zespół, który dokłada wszelkich starań, aby nasze rośliny dotarły do ​​Ciebie w jak najlepszym stanie, naszym priorytetem jest dostarczenie inspirującej oferty najwyższej jakości roślin z doskonałą obsługą klienta, niezależnie od tego, czy korzystasz z naszego sklepu internetowego, czy dzwonisz do naszej szkółki.


Jesteśmy zespołem z pasją, który uwielbia to, co robimy i zawsze służymy radą lub odpowiedzią na wszelkie pytania - telefonicznie +48 502 502 103 lub e-mailem drzewa@drzewa.com.pl czy osobiście w naszej szkółce. Nasza szkółka jest otwarta od poniedziałku do soboty.

 

Przewodnik po rozmiarach doniczek

Większość roślin sprzedawanych online przez Szkółki Konieczko pochodzi z doniczek różnej wielkości. Większość rozmiarów doniczek określana jest przez ich pojemność w litrach, z wyjątkiem doniczek o pojemności mniejszej niż 1 litr, które zwykle określa średnica górnej części doniczki.

Poniższa tabela podaje przybliżone wymiary popularnych rozmiarów doniczek, które stosujemy w Szkółka Konieczko. Rozmiary są jedynie orientacyjne, ponieważ dokładne wymiary różnią się w zależności od producenta pojemnika.

Rozmiar doniczki Oznaczenie doniczki Średnica doniczki (góra) Średnica doniczki (podstawa) Wysokość doniczki
9cm P9 9,0 cm 6,0 cm 8,5 cm
11cm P11 11,0 cm
1 litr C1 13,0 cm 10,0 cm 11,0 cm
1,5 litra C1,5
2 litry C2 17,0 cm 12cm 13,0 cm
3 litry C3 19,0 cm 13cm 15,0 cm
4 litry C4 20,0 cm 15,5 cm 16,5 cm
5 litrów C5 22,5 cm 16,5 cm 18,0 cm
7 litrów C7 25,0 cm 19,0 cm 20,0 cm
10 litrów C10 28,0 cm 24,0 cm 22,5 cm
15 litrów C15 33,0 cm 25,5 cm 30,0 cm
20 litrów C20 35,5 cm 27,5 cm 32,5 cm
25 litrów C25 38,5 cm 30,0 cm 35,0 cm
30 litrów C30 41,0 cm 33,0 cm 36,0 cm
40 litrów C40 50,0 cm 35,5 cm 45,0 cm

Uwaga na temat zamawianych roślin

Należy pamiętać:  

  1. Rośliny rozwijają się indywidualnie i dlatego mogą różnić się rozmiarem, kształtem lub kolorem od naszych zdjęć produktów.
  2. W okresie zimowym (od grudnia do marca lub kwietnia) rośliny oferowane w przedsprzedaży, oznacza to że możesz zamówić sadzonki z wysyłką na wiosnę. Przy każdej sadzonce podajemy orientacyjny termin wysyłki.
  3. Wysyłane rośliny są na różnych etapach rozwoju w zależności od sezonu i są wysyłane, na przykład, bez liści, pączkowane lub przycinane.
  4. Wczesną wiosną i późną jesienią niektóre rośliny wysyłane są w formie bezlistnej, jest to jak najbardziej normalna sytuacja w naturze.
  5. Wszystkie nasze rośliny ozdobne są doniczkowane, możesz je sadzić do gruntu przez cały sezon od wiosny do później jesieni. Możesz również roślinę zostawić w doniczce, ale zalecamy przesadzenie do większego pojemnika.
  6. Niektóre drzewa i krzewy owocowe są kopane z gruntu szczególnie te sprzedawane w sezonie jesiennym i wczesnowiosennym. Przy każdej sadzonce informujemy o tym.
  7. Dla bezpieczeństwa roślin, wysyłkę sadzonek prowadzimy od poniedziałku do środy. Dzięki temu unikamy sytuacji że paczka trafi na weekend na magazyn kurierski.
  8. Wysyłka roślin uzależniona jest od warunków atmosferycznych. Zastrzegamy sobie prawo wstrzymania wysyłki w przypadku złej pogody
  9. O dokładnej dacie wysyłki roślin z przedsprzedaży będziemy informowąć każdego klienta telefonicznie lub mailowo. Dokładny termin zależy od pogody i tego czy roślina obudziła się po zimie i jest gotowa na wysyłkę.

Jako eksperci od roślin, chcemy, abyś mógł cieszyć się pełnym rozkwitem i naturalną siłą wzrostu po posadzeniu w ogrodzie. Wystarczy trochę cierpliwości, światła i wody!

Charakterystyka rośliny
Więcej informacji
Nazwa odmiany 'Müsli'
Nazwa łacińska Ligustrum ibota
Producent Szkółki Konieczko - Dział ozdobny
Dostępność Niedostępny
Pojemnik C1,5 – 1,5l
Waga sadzonki [kg] 1.50 kg
Pokrój kulisty
Wymagania słoneczne do półcienia, na słońce
Szczepienie nieszczepione
Styl ogrodu ogrody miejskie, ogrody podmiejskie, małe ogrody, duże ogrody, ogrody regularne (geometryczne), ogrody nieregularne (swobodne), ogrody nowoczesne
Zastosowanie do formowania, nasadzenia naturalistycze, ogrody miejskie, ogrody przydomowe, parki, rekultywacje biologiczne, szpalery, zieleń publiczna, żywopłoty
Rodzaj gleby piaszczysta, gliniasta, gliniasto-piaszczysta, próchniczna, przeciętna ogrodowa, przepuszczalna, żyzna
PH gleby lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0, lekko zasadowe: pH 7,0 – 7,2, zasadowe: pH > 7,2
Tempo wzrostu normalne
Miejsce sadzenia skalniak i mini ogród, żywopłoty , obwódki, zielone ekrany, patio i pojemniki, rabaty , pokrycie powierzchni
Docelowa rozpiętość od 1 m do 2 m
Wysokość docelowa od 1 m do 2 m
Kształt owocu kulisty
Kolor owoców czarne
Owoce rodzaj ozdobne
Pora owocowania jesień
Rodzaj kwiatów kwiatostan, pachnące
Barwa kwiatów białe, beżowe
Intensywność zapachu kwiatów mocno pachnące
Pora kwitnienia późna wiosna
Barwa liści / igieł pstre, dwubarwne liście i obrzeżone
Zapotrzebowanie na wodę średnie
Odporność na mrozy bardzo dobra do -32°C
Walory użytkowe miododajne, dla ptaków i zwierząt , na żywopłoty
Walory ozdobne zimozielone, dekoracyjne owoce, intensywny zapach, wielobarwność, dekoracyjne liście, ozdobne kwiaty, pachnące kwiaty
Wysokość sadzonki 20 - 30 cm
Sposób rozmnażania sadzonki ukorzeniane

Powiązane produkty

Copyright © 2006 – 2021 drzewa.com.pl - Szkółki Konieczko