Berberys Thunberga

Berberys thunbergii
8,00 zł

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30 kg (15 do 30 roślin)
Każda następna paczka w zamówieniu kosztuje tylko 10,00 zł

Pojemnik: C1,5, P11

Model: Wys. 30-80cm

Berberys thunbergii

Jest jednym z najpiękniejszych japońskich krzewów. Krzew dorasta do 1 – 1, 5 wysokości i tyle samo szerokości. Ma gęste, łukowate gałęzie pokryte czerwoną lub czerwonobrązową korą, oraz cierniami (0, 5 – 2 cm długości). Ma niezwykle dekoracyjne liście. Jest ich bardzo dużo. Są łopatkowate i drobne (1 – 3 cm długości). Latem mają barwę ciemnozieloną, a jesienią i zimą są czerwone bądź pomarańczowe. Jeśli zima jest łagodna to w zasadzie nie zrzuca liści. Berberys ma małe ok. 8 mm kwiaty, dzwonkowate o kremowej barwie. Kwitnie w Maju i Czerwcu, dość intensywnie. Wytwarza piękne, czerwone owoce, o eliptycznym kształcie, 8 – 10 mm długie.

Uprawa i zastosowanie: Berberys Thunbergia jest niewymagający w stosunku do gleby – lubi umiarkowanie wilgotne, ale poradzi sobie na piaszczystych. Dość wytrzymały na mrozy. Lubi miejsca słoneczne. Odporny na szkodniki. Wytrzymały na zanieczyszczenia powietrza i lekkie zasolenie. Szczególnie ładnie prezentuje się na tle iglaków oraz na trawnikach. Można uprawiać go również w małych ogrodach, ponieważ dobrze znosi przycinanie. Nadaje się do ogrodów skalnych. Polecany jako roślina do żywopłotów, z powodu silnego rozkrzewiania się oraz ostrych cierni, które chronią go przez ludźmi i zwierzętami.

Ciekawostki: Roślina zawiera alkaloid berberynę. Berberyna powoduje lekkie zatrucia pokarmowe, dlatego krzew trzeba chronić przed dziećmi. Co ciekawe berberys Thunberga nie jest toksyczny dla ptaków. Jest rośliną miododajną.

Więcej informacji
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Berberys Thunberga
Twoja ocena