Kryptomeria japońska 'Vilmoriniana'

Cryptomeria japonica 'Vilmoriniana'
18,00 zł

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30 kg (15 do 30 roślin)
Każda następna paczka w zamówieniu kosztuje tylko 10,00 zł

Pojemnik: c1,5

Model: Wys. 10-15cm

Cryptomeria japonica 'Vilmoriniana'


Przepiękna karłowa odmiana szydlicy japońskiej! Odmiana ta powstała już na początku 20 wieku, popularność w Polsce zyskuje jednak dopiero od niedawna, choć rosną u nas bardzo nieliczne, starsze egzemplarze. Rośnie jako bardzo gęsty, zwarty krzew, o powierzchni bardzo wyrównanej, wyglądającej na bardzo dokładnie formowaną. Dorasta do około metra wysokości, nieco więcej szerokości. Młode osobniki wykształcają pokrój kulisty, stare rośliny mogą być jednak lekko spłaszczone, poduszkowate, szersze u podstawy.

Roślina ta jest tak piękna i gęsta, że do utrzymania jej formy nie są potrzebne kompletnie żadne zabiegi pielęgnacyjne, a jedyne formy związane z utrzymaniem tej kryptomerii ograniczają się do okrycia młodych roślin na zimę oraz opcjonalnie do zasilenia wiosną odpowiednim nawozem. Gałązki gęsto pokryte są igłami, bardzo drobnymi koloru zielonego, które to późną jesienią przebarwiają się na kolor ciemnopomarańczowy do brązowego – jest to całkowicie naturalne zjawisko, związane z nadejściem niskich temperatur.

Wymaga gleb przepuszczalnych, dobrze zdrenowanych oraz wilgotnych. Jest tolerancyjna co do odczynu gleby. Wspaniale wygląda sadzona w pobliżu ścieżek prowadzących przez ogród, raczej nie nadaje się do kompozycji rabatowych lub klombów położonych poza zasięgiem wzroku – nie dostrzeżemy wtedy jej piękna. Trzeba bowiem pamiętać, że ta kryptomeria, jak i inne odmiany tego gatunku są roślinami bardzo rzadkimi, na których posadzenie decydują się najczęściej kolekcjonerzy oraz poszukiwacze rzadkich odmian oraz gatunków, nie jest to więc roślina pasująca do odmian, które są używane często w nadmiarze w ogrodach.

Więcej informacji
Rośliny dostępne dla Ciebie obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Kryptomeria japońska 'Vilmoriniana'
Twoja ocena