Realizujemy zamówienia planowo

Kup teraz. Paczki wysyłamy do 48h od poniedziałku do środy aby dotarły do Ciebie przed weekendem. Obsługujemy zamówienia online, telefoniczne i w naszej szkółce.

Klon Shirasawy

Acer shirasawanum
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
32,00 zł
W produkcji

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Paczki wysyłamy od poniedziałku do środy

Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Acer shirasawanum

Niewielkie drzewko lub krzew pochodzący z Japonii. Dorasta od 5 do 10 m wysokości. Pędy jego są zielone, sinawe z delikatnym nalotem. Gałęzie pokryte są szarą korą. Ma atrakcyjne wachlarzykowate liście. Liść ma 6 – 10 cm średnicy, ma 9 – 11 szpiczastych, krótkich klap które w „sercu” liścia zrastają się ze sobą. Brzeg liścia jest podwójnie piłkowany. Młode liście są owłosione z wierzchu i od spodu. Kwiat są małe, średnicy 6 – 8 mm z białymi płatkami, różowymi działkami kielicha. Są zebrane w baldachogrona po 20 – 30 sztuk. Owocem są krótkie 2 cm, prawie horyzontalnie ustawione szkrzydlaki (orzeszki ze skrzyde?kiem).

Uprawa i zastosowanie: Potrzebuje miejsca słonecznego lub półcienistego, lekko wilgotnej próchnicznej gleby. Nie znosi suszy – wymaga wtedy podlewania. Młode drzewka wymagają okrycia podczas srogich zim. Poleca się ze względu na niewielkie tempo wzrostu i atrakcyjne liście (żadne odcienie zieleni latem i czerwieni jesienią) do każdej wielkości ogrodu.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Pojemnik C1,5 – okrągły – 1,5l
Waga sadzonki [kg] 1.5000