Klon srebrzysty

Acer saccharinum
12,00 zł

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30 kg (15 do 30 roślin)
Każda następna paczka w zamówieniu kosztuje tylko 10,00 zł

Pojemnik: C2, P11

Model: Wys. 70-120cm

Acer saccharinum = A. dasycarpum

Jest wysokim drzewem, w Polsce dorasta do 25 m, zaś w USA do 40 m. Ma luźną przestronną koronę, która prezentuje się ładniej niż u jawora. Kora jest początkowo popielata, szara i błyszcząca. Z czasem zaczyna ciemnieć i intensywnie łuszczyć się. Łuszcząca się kora wytwarza znaczne, odstające pasma. Liście są pięcioklapowe, głęboko wycinane. Brzeg blaszki liściowej jest głęboko piłkowany. Cały liść ma kształt bardzo „ostry”, bez łagodnych wcięć i zaokrągleń. Liście jesienią przebarwiają się na żółto. Klon srebrzysty wytwarza duże owoce długości 3, 5 – 6 cm, ustawione pod kątem ostrym – tworząc coś podobnego do „motylków”.

Zastosowanie: Drzewo jest szybko rosnące, w okresie międzywojennym było bardzo popularne w zieleni miejskiej, parkach i przy drogach. Roślina wymagająca wilgoci, dla terenów podmokłych, nadrzecznych i zalewowych. Dobrze prezentuje się przy stawach i sadzawkach.

Ciekawostki: Nasiona kiełkują od razu po dojrzeniu – w odróżnieniu od innych klonów, nie muszą czekać. Roślina naturalnie występuje w Ameryce Północnej od Ontario do Florydy.

Więcej informacji
Rośliny dostępne dla Ciebie obecnie zamówione regularnie wysyłamy