Realizujemy zamówienia bezpiecznie i planowo

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane w ciągu do 48h (kompletacja i nadanie). Obsługujemy tylko i wyłącznie zamówienia złożone online lub telefonicznie.

Klon srebrzysty

Acer saccharinum
12,00 zł
W magazynie

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Pojemnik: C2 – okrągły – 2l

Model: Wys. 70-120cm

Acer saccharinum = A. dasycarpum

Jest wysokim drzewem, w Polsce dorasta do 25 m, zaś w USA do 40 m. Ma luźną przestronną koronę, która prezentuje się ładniej niż u jawora. Kora jest początkowo popielata, szara i błyszcząca. Z czasem zaczyna ciemnieć i intensywnie łuszczyć się. Łuszcząca się kora wytwarza znaczne, odstające pasma. Liście są pięcioklapowe, głęboko wycinane. Brzeg blaszki liściowej jest głęboko piłkowany. Cały liść ma kształt bardzo „ostry”, bez łagodnych wcięć i zaokrągleń. Liście jesienią przebarwiają się na żółto. Klon srebrzysty wytwarza duże owoce długości 3, 5 – 6 cm, ustawione pod kątem ostrym – tworząc coś podobnego do „motylków”.

Zastosowanie: Drzewo jest szybko rosnące, w okresie międzywojennym było bardzo popularne w zieleni miejskiej, parkach i przy drogach. Roślina wymagająca wilgoci, dla terenów podmokłych, nadrzecznych i zalewowych. Dobrze prezentuje się przy stawach i sadzawkach.

Ciekawostki: Nasiona kiełkują od razu po dojrzeniu – w odróżnieniu od innych klonów, nie muszą czekać. Roślina naturalnie występuje w Ameryce Północnej od Ontario do Florydy.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Pojemnik C2 – okrągły – 2l
Waga sadzonki 2.0000