Kasztanowiec biały

Aesculus hippocastanum
12,00 zł

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30 kg (15 do 30 roślin)
Każda następna paczka w zamówieniu kosztuje tylko 10,00 zł

Pojemnik: C2

Model: Wys.40-60cm

Aesculus hippocastanum

Kasztanowce białe wyrastają na duże i efektowne drzewa dorastające do ponad 25 m wysokości. Korona wydłużona i zaokrąglona. Dolne gałęzie zwykle długie, zwisające. Kora starych drzew łuszczy się podłużnymi tafelkami, ułożonymi zwykle spiralnie. Pędy grube, pąki duże do 2, 5 cm długości, ciemnobrązowe i lepkie. Rozwijające się młode pędy liście i kwiatostany kosmato, rdzawo owłosione. Liście dłoniastozłożone z 5-7 siedzących listków. Listki duże do 25 cm długości, odwrotniejajowate, klinowate u nasady, brzegiem piłkowane. Kwiaty białe zebrane w stożkowate wiechy długości 20 cm. Owoce kolczaste, grubościenne torebki (o średnicy do 6 cm), z trzema (zwykle) brązowymi nasionami dojrzewającymi we wrześniu - październiku. Drzewo bardzo dekoracyjne przez cały okres wegetacji, powinno być sadzone na wilgotnych glebach. Jest odporne na mrozy. Roślina lecznicza, miododajna. Owoce są bogate w skrobię - pokarm dla zwierzyny leśnej.

Zastosowanie: drzewa te sadzone są chętnie w parkach i wzdłuż ulicznych trawników. Zdarza się również, że rośnie w stanie niemal dzikim w lasach, stanowiąc roślinś biocenotyczną.

Ciekawostki: owoce cenione są wśród radiestetów za swoje "właściwości magiczne". Położone pod łóżkiem bądź biurkiem wpływać mają na polepszenie samopoczucia i przyrost sił witalnych, zmniejszać natomiast szkodliwe oddziaływania żył wodnych.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Kasztanowiec biały
Twoja ocena