Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Kasztanowiec biały 'Baumannii'

Aesculus hippocastanum 'Baumannii'
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
42,00 zł

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30kg
Każda następna paczka zamówienia: 10 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Aesculus hippocastanum 'Baumannii'

Wspaniały kasztanowiec o pełnych kwiatach! Drzewo to wykształca pokrój szerokokolumnowy, nawet sadzone pojedynczo, osiąga do 20 metrów wysokości. Na zachodzie Europy jest to odmiana bardzo często sadzona w parkach, także jako drzewo alejowe. Ma bowiem dużą przewagę nad kasztanowcem białym, odmiana ‘Baumanii’ nie zawiązuje owoców, idąc więc taką piękną aleją jesienią nie musimy się bać że coś ciężkiego i twardego spadnie nam na głowę. Jest to także istotne jeśli obsadza się kasztanowcami ulice, gdzie poruszają się samochody – spadający kasztan może uszkodzić powłoki samochodu, nie wspominając już że może to kierowcę rozproszyć.

Odmiana ‘Baumanii’ łączy w sobie pokrój pełen gracji z pięknymi, pełnymi i bardzo gęstymi kwiatostanami, których na drzewie pojawia się bardzo dużo. Wymaga gleb żyznych i głębokich, stale umiarkowanie wilgotnych, chociaż większe egzemplarze znoszą bez uszczerbku nawet dłuższe susze. Stanowisko słoneczne pozytywnie wpłynie na ilość zawiązywanych kwiatów. W ogrodzie może rosnąć z powodzeniem jako soliter, a także w zadrzewieniach wraz z innymi wyższymi gatunkami drzew. Jako, że większość naszych rodzimych drzew kwitnie mało ozdobnie, kasztanowiec wmieszany w taką grupę z pewnością doda życia i rozświetli ją. Trzeba jednak pamiętać, że drzewo to osiąga spore rozmiary i należy zarezerwować dla niego odpowiednią ilość miejsca. W mniejszych ogrodach może raczej występować jako pojedynczo sadzony egzemplarz. Jest całkowicie mrozoodporny, nie wymaga przycinania ani innych zabiegów w trakcie sezonu.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Kasztanowiec biały 'Baumannii'
Twoja ocena