Jarząb pospolity 'Pendula Variegata'

Sorbus aucuparia 'Pendula Variegata'
Obecnie brak rośliny w sprzedaży

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30 kg (15 do 30 roślin)
Każda następna paczka w zamówieniu kosztuje tylko 10,00 zł

Sorbus aucuparia 'Pendula Variegata'
Rzadka a bardzo ciekawa odmiana jarzębiny. Jej pędy mocno przewisają w kierunku gruntu, jak u odmiany ‘Pendula’ a jednocześnie liście upstrzone są białymi sektorami. Wysokość tego drzewka zależy w największym stopniu od wysokości szczepienia, powyżej miejsca szczepienia drzewko tylko nieznacznie wypiętrza się w górę, w ciągu 10 lat korona może podnieść się tylko o około 50 cm.

Kwitnie w maju, kwiaty białe, zebrane w duże baldachogrona, kwitnienie jest słabsze niż u podstawowego gatunku, również owocowanie jest słabsze ale owoce posiadają te same walory – zawierają bardzo duże ilości witaminy C i świetnie nadają się na domowe przetwory. Wymagania pokrywają się z wymaganiami gatunku, najlepsze gleby dla tej rośliny to żyzne, przepuszczalne i wilgotne podłoża. Bardziej niż o jakość gleby pod względem żyzności istotna jest umiarkowana, stała wilgotność, jarzębina ta słabo znosi dłuższe okresy suszy, mogą przysychać jej wtedy końcówki listków.

Jako roślina ogrodowa nadaje się dobrze na stanowisko wyeksponowane, z daleka doskonale rzuca w oczy się jej płaczący pokrój, z bliska zaciekawiają upstrzone białymi cętkami listki – jeśli dodać do tego piękny wygląd podczas owocowania oraz jesienne złoto czerwone przebarwienia ulistnienia – odmiana ta bez wątpienia posiada bardzo dużo zalet, które możemy wykorzystać w ogrodzie. Dużą zaletą (która dla niektórych amatorów ogrodnictwa może być największą i decydującą) są niewielkie wymiary docelowe tej jarzębiny – zmieści się bez problemu nawet w małych ogródkach.

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Jarząb pospolity 'Pendula Variegata'
Twoja ocena