Realizujemy zamówienia bezpiecznie i planowo

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane w ciągu do 48h (kompletacja i nadanie). Obsługujemy tylko i wyłącznie zamówienia złożone online lub telefonicznie.

Dąb dwubarwny

Quercus bicolor
28,00 zł
W magazynie
Pozostało tylko 16 sztuk

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Pojemnik: C2 – okrągły – 2l

Model: Wys. 50-70cm

Quercus bicolor

Średniej wielkości drzewo liściaste, dorastające w Polsce do 25m wysokości, natomiast w kraju swego pochodzenia, którym jest wschodnia część Ameryki Północnej, osiąga nawet do 50m wysokości! Jest drzewem długowiecznym, bardzo wytrzymałym i silnym. Cechuje się rozłożystym pokrojem, jego korona jest bardzo szeroka, gęsto ulistniona i zwykle o kształcie prawie okrągłym, kopulastym. Pień nie osiąga nigdy tak wielkich wymiarów jak u naszych rodzimych dębów, jest raczej smukły, pokryty jasnoszarą, silnie spękaną korą.

Posiada duże liście, do 18 cm długości, które są bardzo słabo falowane na brzegach, odwrotnie jajowate i czasem trudno rozpoznać w nich liście dębu. Z wierzchu są ciemnozielone, natomiast wewnętrzna część liścia jest srebrno owłosiona, spód również jest biało owłosiony. Jesienią zmieniają one barwę na ładny pomarańczowoczerwony odcień. Charakterystyczne są również żołędzie, które praktycznie nie wystają spoza czapeczki. Dąb ten raczej nie jest sadzony w ogrodach ze względu na swoje bardzo duże rozmiary, ale jest dość popularnym drzewem parkowym, a ponadto można go spotkać w ogrodach botanicznych. Najlepiej rośnie na glebach lekkich, suchych i żyznych, na stanowiskach słonecznych lub półcienistych.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Pojemnik C2 – okrągły – 2l
Waga sadzonki 2.0000
Pochodzenie brak info