Realizujemy zamówienia planowo

Kup teraz. Paczki wysyłamy do 48h od poniedziałku do środy aby dotarły do Ciebie przed weekendem. Obsługujemy zamówienia online, telefoniczne i w naszej szkółce.

Dąb szypułkowy 'Variegata'

Quercus robur 'Variegata'
40,00 zł
W magazynie

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Paczki wysyłamy od poniedziałku do środy

Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Pojemnik: C3 – okrągły – 3l

Model: Wys.30-80cm

Quercus robur 'Variegata'
Wolno rosnąca odmiana, która ze względu na dwubarwność liści i nieregularny pokrój wprowadzi do ogrodu element nieszablonowości. Cechą charakterystyczną tego dębu są zielone, niebieskawo zabarwione liście z jasnymi przebarwieniami, przeważnie umieszczonymi wzdłuż brzegu jako obwódka. Dorasta do 10 m wysokości i 7 m szerokości.
Jest bardzo popularny w Wielkiej Brytanii, gdzie można go spotkać również w ogrodach królewskich posiadłości. Na przykład w Beningbrough Hall dęby szypułkowe 'Variegata' zostały posadzone wzdłuż alej w 1898 roku, podobno osobiście przez ówczesnego księcia Cambridge.
Strefa mrozoodporności USDA 5. Należy unikać sadzenia go w pełnym, ostrym słońcu, ponieważ pozbawione chlorofilu brzegi liści mogą ulegać poparzeniu. Najlepiej wygląda w dużych ogrodach i parkach, gdzie ma wystarczająco dużo przestrzeni, by swobodnie się rozrastać. Jeśli na drzewie pojawia się gałąź z zielonymi liśćmi, należy ją wyciąć, ponieważ w innym razie ona może zdominować barwną, słabszą część.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Pojemnik C3 – okrągły – 3l
Waga sadzonki [kg] 3.0000
Docelowa wysokość od 0,5m do 1 m
Pochodzenie brak info