Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Cyprysik Lawsona 'Tharandtensis Caesia'

Chamaecyparis lawsoniana 'Tharandtensis Caesia'
Obecnie brak rośliny w sprzedaży

Koszt wysyłki: 
paczka do 30kg: 19,50 zł
każda następna: 10,00 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Chamaecyparis lawsoniana 'Tharandtensis Caesia'

Dość oryginalna odmiana, wyróżniająca się karłowym wzrostem, nie przekraczającym zazwyczaj 1 metra wysokości oraz charakterystycznymi pędami dwojakiego rodzaju. Część pędów posiada igły zwarte, lekko skondensowane – ta forma występuje najczęściej wewnątrz korony, część pędów z kolei jest wyraźnie rozpierzchła, strzelająca poza obręb korony. W młodości odmiana formuje pokrój jajowaty lub zbliżony do kulistego, starsze krzewy mogą stawać się bardziej kopulaste. Ciekawy jest także kolor igieł tego cyprysika, który oscyluje od szarozielonego do dość intensywnie niebieskiego. Wzrost powolny, maksymalnie po wielu latach uprawy może nieznacznie przekroczyć 1 metr średnicy korony. Najlepiej rośnie na glebach przynajmniej średnio żyznych, nie muszą one być stale lekko wilgotne, ale długie okresy suszy są niewskazane.

Stanowiska od półcienistych do w pełni nasłonecznionych pozwolą na bujniejszy wzrost oraz pełniejsze uformowanie pokroju. Dość duża jest paleta zastosowań tej odmiany. Może występować jako pojedynczo rosnący egzemplarz w wyeksponowanych miejscach małych ogrodów, w większych z kolei ogrodach lub parkach dobrze jest wkomponować ten cyprysik w obręb niewysokich klombów, złożonych z roślin iglastych. Dzięki niewielkim rozmiarom można pokusić się także o uprawę pojemnikową, donice takie można wystawiać na taras lub przed reprezentacyjne budynki, siedziby firm czy urzędy. Odmiana dość dobrze odporna na mrozy, do wykształcenia charakterystycznego pokroju nie wymaga formowania.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Cyprysik Lawsona 'Tharandtensis Caesia'
Twoja ocena