Realizujemy zamówienia planowo

Kup teraz. Paczki wysyłamy do 48h od poniedziałku do środy aby dotarły do Ciebie przed weekendem. Obsługujemy zamówienia online, telefoniczne i w naszej szkółce.

Bukszpan wieczniezielony 'Latifolia Maculata'

Buxus sempervirens 'Latifolia Maculata'
6,50 zł
W magazynie

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Paczki wysyłamy od poniedziałku do środy

Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Pojemnik: P11 – prostokątny - 1,5l

Model: Wys. 15-30 cm

Buxus sempervirens 'Latifolia Maculata'

Rzadko spotykana w ogrodach odmiana bukszpanu o bardzo atrakcyjnym ubarwieniu. Jest to zimozielony krzew o dość powolnym wzroście, mogący osiągnąć do 1, 2 m wysokości oraz podobną szerokość. Charakteryzuje się zaokrąglonym lub owalnym kształtem, często dość nieregularnym oraz gęstą i zwartą budową. Jego największą atrakcją są liście, które w trakcie sezonu zmieniają zabarwienie. Jak na bukszpan są one również wyjątkowo duże i szerokie, skórzaste i gładkie, prawie okrągłe. Początkowo liście na młodych wiosennych przyrostach mają kolor jasnożółty, później w ciągu lata stopniowo zielenieją, ale niektóre liście i tak zachowują pstre, jasnożółte plamy. Przez cały rok jest to więc niezwykle efektowna roślina.

Na rabatach doskonale komponuje się z innymi zimozielonymi roślinami np. bylinami, karłowymi azaliami japońskimi, a także w towarzystwie róż. Można z niego tworzyć niskie żywopłoty np. okalające ścieżki, a także uprawiać go w donicach. Niestety nie jest całkowicie mrozoodporny, choć łagodniejsze zimy przetrwa bez problemu, przy ostrzejszych mrozach najlepiej go okryć. Jest to odmiana nie stwarzająca w uprawie większych problemów, w dodatku stosunkowo odporna na susze. Najlepiej rośnie na glebach żyznych, umiarkowanie wilgotnych i dobrze zdrenowanych, ale w gorszych warunkach również dobrze sobie poradzi. Preferuje miejsca lekko zacienione, ale może też rosnąć w słońcu jak również w pełnym cieniu, co nie wpływa w żaden sposób na wybarwienie liści. Odmiana ta bardzo dobrze znosi cięcie w związku z czym jest doskonałą rośliną do tworzenia fantazyjnych kształtów.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Pojemnik P11 – prostokątny - 1,5l
Waga sadzonki [kg] 2.0000
Pokrój stożkowy szerokostożkowaty
Stanowisko cieniste, półcieniste, słoneczne
Zastosowanie ogrody przydomowe, ogrody skalne, ogrody miejskie, pojemniki, rabaty, szpalery, wrzosowiska, parki, doniczki, na bonsai, do formowania
Rodzaj gleby gliniasta, gliniasto-piaszczysta, próchniczna, przeciętna ogrodowa, przepuszczalna, żyzna
PH gleby kwaśne: pH 5,0 – 6,0, lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0, lekko zasadowe: pH 7,0 – 7,2, zasadowe: pH > 7,2
Tempo wzrostu wolne
Barwa liści / igieł zielone
Zapotrzebowanie na wodę średnie
Odporność na mrozy dobra
Wymagania słoneczne pełne słońce, półcień, pełny cień
Walory użytkowe na żywopłoty
Walory ozdobne zimozielone, dekoracyjne liście, gęste i wiecznie zielone