Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Tawuła brzozolistna 'Island'

Spiraea betulifolia 'Island'
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
14,00 zł

Koszt wysyłki: 
paczka do 30kg: 19,50 zł
każda następna: 10,00 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Spiraea betulifolia 'Island'

Tawuła ta różni się od wielu odmian ozdobnych tawuł. Główna różnica polega na ilości oraz rozmieszczeniu przestrzennym kwiatostanów na krzewie. Otóż inne tawuły podczas kwitnienia zazwyczaj są wręcz całe białe, oblepione szczelnie kwiatostanami, spod których nie widać praktycznie liści. Ta odmiana posiada kwiatostany mniejsze, bardziej zwarte i są one rzadziej rozmieszczone na krzewie. Ta z pozoru wada tej odmiany jest tak naprawdę jej największą zaletą – rzadziej rozmieszczone kwiaty sprawiają, że są doskonale widoczne na tle ciemnej zieleni liści krzewu, z którymi wspaniale i harmonijnie kontrastują.

Krzew dorasta do 80 – 100 cm wysokości, choć najczęściej jest nieco niższy, po posadzeniu jeśli jest dobrze doświetlony tworzy ładne kuliste formy, które dopiero po kilku latach zamieniają się w większy krzew. Można oczywiście poprzez przycinanie utrzymywać roślinę w tym, nazwijmy to młodocianym stadium, co wygląda również bardzo ozdobnie. Jak na tawułę przystało nie posiada wygórowanych wymagań co do gleby ani jej wilgotności, dobrze rośnie na glebach żyznych i wilgotnych, ale po zadomowieniu się na słabszych miejscach będzie równie piękna. Polecana do mniejszych ogrodów, także do zieleni miejskiej. Przy jej udziale można tworzyć bardzo ładne kompozycje złożone z różnych odmian tawuł, krzewuszek lub innych krzewów o ozdobnych liściach czy kwiatach.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Tawuła brzozolistna 'Island'
Twoja ocena