Jabłoń purpurowa 'Ola'

Malus purpurea 'Ola'
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
25,00 zł

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30 kg (15 do 30 roślin)
Każda następna paczka w zamówieniu kosztuje tylko 10,00 zł

Malus purpurea 'Ola'


Przepiękna odmiana jabłoni, charakteryzuje się obfitym wiosennym kwitnieniem (maj), kwiaty jej są różowe lub różowoczerwone i duże, do 4 cm średnicy. Drzewko jest ozdobne również jesienią oraz zimą dzięki mocno czerwonym owocom, które utrzymują się na drzewie przez całą zimę. Dorasta do wysokości 4-5 metrów, wykształca luźną, kulistą koronę. Liście tego drzewa są zielone, lekko błyszczące, a młode listki mają lekkie czerwonawe zabarwienie.

Odmiana nie jest wybredna co do stanowiska, wystarczy jej przeciętna gleba, ważne jednak aby miała stałą, umiarkowaną wilgotność. Odmiana ‘Ola’ wg literatury jest odporna na parcha, więc jej urok nie będzie zakłócany w trakcie sezonu wegetacyjnego. Często spotykana w zieleni miejskiej gdzie ceniona jest przede wszystkim za odporność na zanieczyszczenia oraz piękne kwitnienie wiosną.

W naszych ogrodach może stanowić zarówno element skupisk wraz z innymi kwitnącymi odmianami, może także jak najbardziej rosnąć jako soliter w miejscu mocno wyeksponowanym. Ładnie wyglądają skupiska drzew tylko tej odmiany, w trakcie kwitnienia przechadzka w takim gaju jabłoniowym zapiera dech w piersiach!

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Jabłoń purpurowa 'Ola'
Twoja ocena