Suchodrzew tatarski

Suchodrzew tatarski Lonicera tatarica

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Lonicera tatarica


       Krzew obficie kwitnący, o małych wymaganiach glebowych. Dorasta do 2 – 4 m wysokości. Jest gęsty i szeroki. Jasnoszare pędy pokryte są liśćmi o łopatkowatym kształcie. Podstawa liścia jest prawie płaska, lekko sercowata. Liście mają 4 – 7 cm długości. Są zwykle gładkie, ciemnozielone z wierzchu zaś niebieskawe od spodu. W maju obficie zakwita na biało, bądź jasnoróżowo. Kwiaty są ok. 1,5 cm długie, o symetrii grzbiecistej. Owocuje w sierpniu. Ma czerwone kuliste owoce. Pochodzi z Azji Środkowej. Jest rośliną miododajną.

       Uprawa i zastosowanie: Wiciokrzew tatarski dobrze znosi mrozy i susze. Bez problemu rośnie na każdej glebie. Jest bardzo ładny gdy kwitnie oraz gdy owocuje, dlatego polecany jest do dużych ogrodów, zieleni osiedlowej i parków. Można formować z niego żywopłoty oraz szpalery.

Napisz swoją recenzję

Suchodrzew tatarski

Suchodrzew tatarski

Lonicera tatarica        Krzew obficie kwitnący, o małych wymaganiach glebowych. Dorasta do 2 – 4 m wysokości. Jest gęsty i szeroki. Jasnoszare pędy pokryte są liśćmi o łopatkowatym kształcie. Podstawa liścia jest prawie płaska, lekko sercowata. Liście mają 4 – 7 cm długości. Są zwykle gładkie, ciemnozielone z wierzchu zaś niebieskawe od spodu. W maju obficie zakwita na biało, bądź jasnoróżowo. Kwiaty są ok. 1,5 cm długie, o ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »