Kielichowiec chiński

Calycanthus chinensis
Obecnie brak rośliny w sprzedaży

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30 kg (15 do 30 roślin)
Każda następna paczka w zamówieniu kosztuje tylko 10,00 zł

Calycanthus chinensis

Kwitnący krzew, którego ojczyzną są wschodnie Chiny. Posiada luźny pokrój, tworzy rozłożyste krzewy o wysokości dochodzącej do 2, 5 – 3 metrów i często nieco większej szerokości. Ozdobą tego krzewu są jasnozielone, błyszczące liście, które mogą mieć powyżej 15 cm długości (często prawie 20 cm!) oraz naprawdę duże, białe kwiaty, które mają zazwyczaj średnicę około 7 cm. Kwiaty są bardzo wonne i w bezwietrzną pogodę można wyczuć ich zapach ze sporej odległości.

Roślina najlepiej rośnie na glebach wilgotnych i żyznych, bogatych w składniki odżywcze. Najlepsze miejsce dla tej rośliny to osłonięte od wiatru zacisze, położone w lekkim ocienieniu. Krzew kwitnie na przełomie czerwca i lipca i wtedy też najbardziej zwraca na siebie uwagę. Roślina ta jest całkowicie mrozoodporna, jedynie nowo sadzone rośliny oraz małe, młode egzemplarze najlepiej jest przezornie okryć przez pierwsze 2-3 zimy. W razie potrzeby pokrój można korygować poprzez cięcie, roślina dobrze się regeneruje.

W ogrodzie dobrze jest zarezerwować pod tę roślinę więcej miejsca jeśli chcemy aby rozwinęła pełnię swoich rozmiarów, choć można równie dobrze sadzić ją wraz z innymi krzewami w grupach, stworzą wtedy zachodzące na siebie, ładnie wyglądające kopuły. Okaz kielichowca może równie dobrze rosnąć pojedynczo w pobliżu domu, pod tarasem czy schodami wejściowymi. Krzew jest raczej bezobsługowy i nie sprawia większych problemów w uprawie nawet osobom dopiero zaczynającym swoją przygodę z ogrodnictwem.

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Kielichowiec chiński
Twoja ocena