Ładuję...

Oxydendrum arboreum

Niskie drzewo z rodziny wrzosowatych, powoli rosnące, dorastające zazwyczaj do wysokości około 10 m, w ojczyźnie do około 18 m wysokości i 9 m średnicy, o gęstej, wąskiej, piramidalnej lub owalnej koronie, wyprostowanym pniu i zwisających gałęziach, w młodości forma drzewka bywa czasem zaokrąglona, szeroka. Liście są błyszczące, ciemnozielone, podługowate lub lancetowate, o brzegu delikatnie ząbkowanym, zwisające, ułożone skrętolegle długości 10-20 cm, kwaśne w smaku, w jesieni przebarwiają się na czerwono lub pomarańczowo. W drugiej połowie lata, na końcach gałązek pojawiają się groniaste kwiatostany o długich łukowato wygiętych w dół szypułkach długości 15-25 cm, wzdłuż których zwieszają się drobne białe i pachnące kwiaty, przypominające kwiaty konwalii. Kwitnie zazwyczaj obficie. Po przekwitnięciu zawiązuje początkowo zielone, później brązowe jajowate owoce (pięcioklapowe torebki) długości do około 1 cm zawierające drobne podwójnie oskrzydlone nasiona. Drzewo pochodzi ze wschodniej części USA, rośnie nad rzekami i strumieniami, na glebach przepuszczalnych.


Uprawa i zastosowanie:

Drzewo to powinno być sadzone wyłącznie pojedynczo, dla wyeksponowania przepięknego pokroju. Ma ono bardzo dużą wartość dekoracyjną praktycznie o każdej porze roku, nawet w zimie gdy widoczny jest układ gałęzi, ładna, głęboko spękana korowina oraz owoce, które zdobią gałązki. Liście przebarwiają się na intensywny czerwony kolor, najpiękniej spośród drzew, które mogą rosnąć w klimacie Polski i pod tym względem jedynie kląża leśna oraz niektóre grusze mogą się z nim równać. Nie tylko atrakcyjność, ale i pora kwitnienia jest niezaprzeczalnym atutem, gdyż mało jest drzew, które kwitną w Polsce późnym latem (poza ewodią i perełkowcem praktycznie żadne). Może być sadzona w miejscach w pełni nasłonecznionych, jak i półcienistych, na glebach przepuszczalnych, gliniastych lub piaszczystych (preferuje torfowe), wilgotnych i lekko kwaśnych. Najlepiej kwitnie i przebarwia się na stanowiskach nasłonecznionych. Drzewo odporne na choroby i szkodniki, ale nieco wrażliwe na suszę i zanieczyszczenia powietrza. Łatwo znosi przesadzanie. Jest rośliną miododajną. Odporny na mrozy.

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Kwaśnodrzew konwaliowy
Twoja ocena

NASZA OBIETNICA DLA CIEBIE ...

Oferta
Nasze rośliny dostarczamy wyłącznie z naszej szkółki, każda roślina jest wybierana ze względu na jej przydatność, owoce lub piękne atrybuty i ich wartość dla polskiego ogrodu i krajobrazu. Staramy się utrzymywać wyjątkową ich gamę, od rodzimych po niezwykle i rzadko spotykane.

Środowisko

Prowadzimy naszą szkółką na zasadach ekologicznych, wszystkie nasze doniczki, sadzenie, przenoszenie i pielenie są wykonywane ręcznie i używamy kompostu bez torfu, staramy się mieć jak najmniejszy wpływ na naszą planetę i zawsze szukamy sposobów na poprawę.

Jakość

Jakość roślin jest dla nas szczególnie ważna. Kiedy kompletujemy Twoje zamówienie, wybieramy najlepszy możliwy rozmiar i kształt dla gatunku i zawsze sprawdzamy, czy są zdrowe korzenie i szczepy. Bardzo poważnie podchodzimy do zdrowia roślin i regularnie sprawdzamy naszą szkółkę pod kątem oznak szkodników i chorób.

Każda nasz roślina jest opisana i oznaczona paszportem roślin potwierdzającym że rośliny są wolne od agrofagów kwarantannowych.

Obsługa

Mamy wykwalifikowany zespół, który dokłada wszelkich starań, aby nasze rośliny dotarły do ​​Ciebie w jak najlepszym stanie, naszym priorytetem jest dostarczenie inspirującej oferty najwyższej jakości roślin z doskonałą obsługą klienta, niezależnie od tego, czy korzystasz z naszego sklepu internetowego, czy dzwonisz do naszej szkółki.


Jesteśmy zespołem z pasją, który uwielbia to, co robimy i zawsze służymy radą lub odpowiedzią na wszelkie pytania - telefonicznie (+48) 501 466 773 lub e-mailem drzewa@drzewa.com.pl czy osobiście w naszej szkółce. Nasza szkółka jest otwarta od poniedziałku do soboty.

Przewodnik po rozmiarach doniczek

Większość roślin sprzedawanych online przez Szkółki Konieczko pochodzi z doniczek różnej wielkości. Większość rozmiarów doniczek określana jest przez ich pojemność w litrach, z wyjątkiem doniczek o pojemności mniejszej niż 1 litr, które zwykle określa średnica górnej części doniczki.

Poniższa tabela podaje przybliżone wymiary popularnych rozmiarów doniczek, które stosujemy w Szkółka Konieczko. Rozmiary są jedynie orientacyjne, ponieważ dokładne wymiary różnią się w zależności od producenta pojemnika.

Rozmiar doniczki Oznaczenie doniczki Średnica doniczki (góra) Średnica doniczki (podstawa) Wysokość doniczki
9cm P9 9,0 cm 6,0 cm 8,5 cm
11cm P11 11,0 cm
1 litr C1 13,0 cm 10,0 cm 11,0 cm
1,5 litra C1,5
2 litry C2 17,0 cm 12cm 13,0 cm
3 litry C3 19,0 cm 13cm 15,0 cm
4 litry C4 20,0 cm 15,5 cm 16,5 cm
5 litrów C5 22,5 cm 16,5 cm 18,0 cm
7 litrów C7 25,0 cm 19,0 cm 20,0 cm
10 litrów C10 28,0 cm 24,0 cm 22,5 cm
15 litrów C15 33,0 cm 25,5 cm 30,0 cm
20 litrów C20 35,5 cm 27,5 cm 32,5 cm
25 litrów C25 38,5 cm 30,0 cm 35,0 cm
30 litrów C30 41,0 cm 33,0 cm 36,0 cm
40 litrów C40 50,0 cm 35,5 cm 45,0 cm

 

Uwaga na temat zamawianych roślin

Należy pamiętać:  

  1. Rośliny rozwijają się indywidualnie i dlatego mogą różnić się rozmiarem, kształtem lub kolorem od naszych zdjęć produktów.
  2. W okresie zimowym (od grudnia do marca lub kwietnia) rośliny oferowane w przedsprzedaży, oznacza to że możesz zamówić sadzonki z wysyłką na wiosnę. Przy każdej sadzonce podajemy orientacyjny termin wysyłki.
  3. Wysyłane rośliny są na różnych etapach rozwoju w zależności od sezonu i są wysyłane, na przykład, bez liści, pączkowane lub przycinane.
  4. Wczesną wiosną i późną jesienią niektóre rośliny wysyłane są w formie bezlistnej, jest to jak najbardziej normalna sytuacja w naturze.
  5. Wszystkie nasze rośliny ozdobne są doniczkowane, możesz je sadzić do gruntu przez cały sezon od wiosny do później jesieni. Możesz również roślinę zostawić w doniczce, ale zalecamy przesadzenie do większego pojemnika.
  6. Niektóre drzewa i krzewy owocowe są kopane z gruntu szczególnie te sprzedawane w sezonie jesiennym i wczesnowiosennym. Przy każdej sadzonce informujemy o tym.
  7. Dla bezpieczeństwa roślin, wysyłkę sadzonek prowadzimy od poniedziałku do środy. Dzięki temu unikamy sytuacji że paczka trafi na weekend na magazyn kurierski.
  8. Wysyłka roślin uzależniona jest od warunków atmosferycznych. Zastrzegamy sobie prawo wstrzymania wysyłki w przypadku złej pogody
  9. O dokładnej dacie wysyłki roślin z przedsprzedaży będziemy informowąć każdego klienta telefonicznie lub mailowo. Dokładny termin zależy od pogody i tego czy roślina obudziła się po zimie i jest gotowa na wysyłkę.

Jako eksperci od roślin, chcemy, abyś mógł cieszyć się pełnym rozkwitem i naturalną siłą wzrostu po posadzeniu w ogrodzie. Wystarczy trochę cierpliwości, światła i wody!

Charakterystyka rośliny
Więcej informacji
Nazwa łacińska Oxydendrum arboreum
Producent Szkółki Konieczko
Pojemnik C1,5 – okrągły – 1,5l
Waga sadzonki [kg] 2.00 kg
Pojemnik P1
Wysokość sadzonki Wys. 30-40cm
Szczepienie nieszczepione
Pochodzenie brak info
Copyright © 2006 – 2020 drzewa.com.pl - Szkółki Konieczko