Realizujemy zamówienia planowo

Kup teraz. Paczki wysyłamy do 48h od poniedziałku do środy aby dotarły do Ciebie przed weekendem. Obsługujemy zamówienia online, telefoniczne i w naszej szkółce.

Kwaśnodrzew konwaliowy

Oxydendrum arboreum
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
W produkcji

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Paczki wysyłamy od poniedziałku do środy

Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Oxydendrum arboreum

Niskie drzewo z rodziny wrzosowatych, powoli rosnące, dorastające zazwyczaj do wysokości około 10 m, w ojczyźnie do około 18 m wysokości i 9 m średnicy, o gęstej, wąskiej, piramidalnej lub owalnej koronie, wyprostowanym pniu i zwisających gałęziach, w młodości forma drzewka bywa czasem zaokrąglona, szeroka. Liście są błyszczące, ciemnozielone, podługowate lub lancetowate, o brzegu delikatnie ząbkowanym, zwisające, ułożone skrętolegle długości 10-20 cm, kwaśne w smaku, w jesieni przebarwiają się na czerwono lub pomarańczowo. W drugiej połowie lata, na końcach gałązek pojawiają się groniaste kwiatostany o długich łukowato wygiętych w dół szypułkach długości 15-25 cm, wzdłuż których zwieszają się drobne białe i pachnące kwiaty, przypominające kwiaty konwalii. Kwitnie zazwyczaj obficie. Po przekwitnięciu zawiązuje początkowo zielone, później brązowe jajowate owoce (pięcioklapowe torebki) długości do około 1 cm zawierające drobne podwójnie oskrzydlone nasiona. Drzewo pochodzi ze wschodniej części USA, rośnie nad rzekami i strumieniami, na glebach przepuszczalnych.


Uprawa i zastosowanie:

Drzewo to powinno być sadzone wyłącznie pojedynczo, dla wyeksponowania przepięknego pokroju. Ma ono bardzo dużą wartość dekoracyjną praktycznie o każdej porze roku, nawet w zimie gdy widoczny jest układ gałęzi, ładna, głęboko spękana korowina oraz owoce, które zdobią gałązki. Liście przebarwiają się na intensywny czerwony kolor, najpiękniej spośród drzew, które mogą rosnąć w klimacie Polski i pod tym względem jedynie kląża leśna oraz niektóre grusze mogą się z nim równać. Nie tylko atrakcyjność, ale i pora kwitnienia jest niezaprzeczalnym atutem, gdyż mało jest drzew, które kwitną w Polsce późnym latem (poza ewodią i perełkowcem praktycznie żadne). Może być sadzona w miejscach w pełni nasłonecznionych, jak i półcienistych, na glebach przepuszczalnych, gliniastych lub piaszczystych (preferuje torfowe), wilgotnych i lekko kwaśnych. Najlepiej kwitnie i przebarwia się na stanowiskach nasłonecznionych. Drzewo odporne na choroby i szkodniki, ale nieco wrażliwe na suszę i zanieczyszczenia powietrza. Łatwo znosi przesadzanie. Jest rośliną miododajną. Odporny na mrozy.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Pojemnik C1,5 – okrągły – 1,5l
Waga sadzonki [kg] 2.000000
Pochodzenie brak info