Realizujemy zamówienia planowo

Kup teraz. Paczki wysyłamy do 48h od poniedziałku do środy aby dotarły do Ciebie przed weekendem. Obsługujemy zamówienia online, telefoniczne i w naszej szkółce.

Wiśnia (Prunus ilicifolia)

Prunus ilicifolia
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
W produkcji

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Paczki wysyłamy od poniedziałku do środy

Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Prunus ilicifolia


Wiśnia ta, zwana potocznie w miejscu swego występowania wiśnią wiecznie zieloną, jest zimozielonym krzewem, lub czasami niewielkim drzewkiem, dorasta maksymalnie do 15 metrów wysokości. Wiśnia ta występuje naturalnie na zachodnich wybrzeżach Stanów Zjednoczonych, głównie na obszarze Kalifornii. Wchodzi tam w skład formacji roślinnej o nazwie chaparral – gęstych, zimozielonych zarośli krzewiastych. Posiada liście niezwykle podobne do liści ostrokrzewu, są grube, sztywne, mają kolczaste wypustki na brzegach oraz posiadają lekki połysk.

Roślina kwitnie od marca do maja, kwiaty podobne do laurowiśni wschodniej lub wiśni ptasiej z Hokkaido (P. ssiori). Wydaje ładnie wyglądające, duże, czerwone owoce, które są jadalne. To właśnie ze względu na owoce roślina ta była uprawiana już od setek lat, a rdzenni mieszkańcy Ameryki Północnej używali ich do produkcji napojów fermentowanych. Niestety ze względu na miejsce pochodzenia, ta piękna roślina nie jest dostatecznie mrozoodporna aby mogła być uprawiana w Polsce w gruncie. Można podejmować próby uprawy i solidnie osłaniać ją na czas zim, choć nie należy nastawiać się zbytnio na duże sukcesy.

Najlepiej zatem hodować tę wiśnię w pojemnikach a na okres zimy przenosić do ganków lub oranżerii, gdzie temperatura nie spada poniżej zera. Jako roślina pojemnikowa, wiśnia ta również może być ciekawym obiektem w naszej kolekcji. Można ją ciąć i formować, będzie wtedy zagęszczać się, co w połączeniu z zimozielonymi liśćmi da ładne i gęste formy. Przy odrobinie cierpliwości i szczęścia będziemy mogli również spróbować owoców tej jakże oryginalnej rośliny!

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Waga sadzonki [kg] 1.8000