Realizujemy zamówienia bezpiecznie i planowo

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane w ciągu do 48h (kompletacja i nadanie). Obsługujemy zamówienia złożone online, telefonicznie i w naszej szkółce.

Żółtodrzew pieprzowy

Zantoxylum piperitum
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
W produkcji

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Zantoxylum piperitum

Jest to średniej wielkości kolczasty krzew, dorastający do 3 m wysokości. Pochodzi z Azji, gdzie rośnie naturalnie na terenie Japonii, Korei i północnych Chin. Nie wygląda jednak egzotycznie i nie przyciąga szczególnie uwagi, jednakże najczęściej jest uprawiany ze względu na swe aromatyczne liście, które mogą być wykorzystywane w celach kulinarnych, ponadto ich zapach odstrasza komary. Roślina ta dostarcza też przyprawy w postaci owoców zwanych pieprzem japońskim lub chińskim.

Charakteryzuje się wyprostowanym, dość rozłożystym pokrojem. Liście są pierzasto złożone, pojedyncze listki są jasnozielone, owalne lub jajowate, ostro zakończone, jesienią przebarwiają się na ładny żółty kolor i opadają na zimę. Kwitną zazwyczaj czteroletnie rośliny, kwiaty pojawiają się przeważnie w połowie lata. Są drobne, żółtozielone, zebrane w groniaste kwiatostany. Owoce dojrzewają około miesiąc, są okrągłe otoczone aromatycznymi otoczkami, które po ususzeniu służą za przyprawę.

Roślina ta może rosnąć na każdej glebie. Preferuje jednak stanowiska wilgotne, jednak nie podmokłe. Może rosnąć w słońcu lub półcieniu. Młode rośliny należy zabezpieczyć zimą przed mrozami i silnymi wiatrami. Może być uprawiany zarówno w ogródku jak i w domu w większych donicach.

Więcej informacji
Pojemnik C2 – okrągły – 2l
Waga sadzonki 2.0000