Realizujemy zamówienia bezpiecznie i planowo

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane w ciągu do 48h (kompletacja i nadanie). Obsługujemy tylko i wyłącznie zamówienia złożone online lub telefonicznie.

Wiązowiec zachodni

Celtis occidentalis
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
28,00 zł
W produkcji

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Celtis occidentalis

Wiązowiec ma szeroką, rozłożystą koronę. Pochodzi z środkowowschodniej części Ameryki Północnej. U nas dorasta do 10 – 15 m wysokości (ok. 1, 5 m w ciągu 10 lat). Ma dość grube konary, które rozdzielają się na dość cienkie gałęzie. Pokryty jest szarą, grubą bruzdkowaną korą. Liście są osadzone skrętolegle na gałęzi. Są jajowate w zarysie, z szpiczastym końcem. Często mają niesymetryczną blaszkę liściową. Jest ona zawsze ząbkowana. Liść z wierzchu jest gładki, ciemnozielony, zaś od spodu jest owłosiony, żółtozielony. Ma krótki 1 cm, ogonek. Liście są średniej wielkości 5 – 10 cm długie. Jesienią liście stają się intensywnie żółte. Owocem są czarnobrązowe pestkowce, średnicy 7 – 10 mm, podobne do dzikich wiśni.

Uprawa i zastosowanie: Wiązowiec zachodni rośnie wolno w Polsce. Podczas typowej zimy nie przemarza. Jest bardzo odporny na choroby, suszę i zanieczyszczenia powietrza. Wymaga miejsca słonecznego lub półcienistego. Wystarczy mu przeciętna gleba. Główną atrakcją drzewa są bujne listowie, jesienne przebarwienie i kształt liści. Polecany jest jako pojedyncze drzewo ozdobne, lub drzewo alejkowe na terenach miejskich.

Ciekawostki: Wiązowiec zachodni jest jednym z najpopularniejszych drzew ulicznych na Słowacji, Węgrzech, Rumuni i Bułgarii. Ma słodkie, jadalne owoce

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Pojemnik C2 – okrągły – 2l
Waga sadzonki 2.0000