Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Świerk serbski 'Freya'

Picea omorika 'Freya'
brak

Picea omorika  'Freya'

28,00 zł

Koszt wysyłki: 
paczka do 30kg: 19,50 zł
każda następna: 10,00 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Pojemnik: C2

Model: Wys.15- 30 cm

Picea omorika 'Freya'
Nazwana na cześć najpiękniejszej nordyckiej bogini odmiana świerka serbskiego o wolnym wzroście i wąskostożkowym pokroju. Rocznie przyrasta o ok. 10 cm. Gałęzie długie, cienkie, o uniesionych końcówkach, gęsto pokryte igłami. Igły wąskie, ciemnozielone i błyszczące od górnej strony, od dolnej z dwoma białymi paskami, częściowo widocznymi z powodu odgięcia niektórych igieł.
Atrakcyjna odmiana, najlepiej prezentująca się jako samotnik. Polecana do niedużych ogrodów. Wymaga stanowiska słonecznego, znosi lekki półcień. Niewymagająca w stosunku do gleby, dobrze rośnie nawet na przeciętnym, niezbyt żyznym podłożu. Toleruje szeroki zakres pH, źle reaguje na stojącą wodę. W pełni mrozoodporna.
Świerk serbski 'Freya' pochodzi od siewki znalezionej w 1990 r. w holenderskiej szkółce Gebroeders Meeuwissen.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Zastosowanie ogrody przydomowe, ogrody skalne, ogrody orientalne, ogrody miejskie, pojemniki, rabaty, szpalery, wrzosowiska, zieleń publiczna
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Świerk serbski 'Freya'
Twoja ocena