Realizujemy zamówienia planowo

Kup teraz. Paczki wysyłamy do 48h od poniedziałku do środy aby dotarły do Ciebie przed weekendem. Obsługujemy zamówienia online, telefoniczne i w naszej szkółce.

Świerk pospolity 'Zagwiżdże'

Picea abies 'Zagwiżdże'
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
30,00 zł
W produkcji

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Paczki wysyłamy od poniedziałku do środy

Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Picea abies 'Zagwiżdże'
Polska odmiana, znaleziona jako czarcia miotła przez prof. Włodzimierza Senetę na świerku rosnącym w miejscowości Zagwiżdże, do obrotu wprowadzona w 2004 r. przez Szkółki Joanny i Bronisława Szmit w Pęchcinie. Rośnie powoli, po dziesięciu latach osiągając ok. 1 m wysokości i średnicy. Wyprostowane, sztywne, wyrastające pod kątem pędy skierowane są na zewnątrz i nadają roślinie płaskokulisty, dość regularny kształt. Igły krótkie, sztywne, zielone, ale pokryte niebieskawym nalotem.
'Zagwiżdże' jest dość nową odmianą, dlatego nie wiadomo, jak będzie wyglądać po wielu latach. Uprawiane dotąd egzemplarze nie wykształcały przewodnika, utrzymując zwarty, płaskokulisty pokrój. Odmiana nadaje się do ogrodów skalnych, na rabaty i do nasadzeń w grupach. Może być uprawiana także w mniejszych ogrodach. Najlepiej rośnie na średnio żyznej, przepuszczalnej, niezbyt suchej i nie podmokłej glebie o odczynie lekko kwaśnym, na stanowisku słonecznym lub półcienistym. W pełni mrozoodporna.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Waga sadzonki [kg] 1.8000
Pokrój kulisty
Stanowisko słoneczne
Zastosowanie ogrody skalne
Rodzaj gleby przeciętna ogrodowa
PH gleby lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7
Odporność na mrozy bardzo dobra