Wysyłka roślin rozpoczęta

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane w ciągu 24h.

Świerk pospolity 'Aurea'

Picea abies 'Aurea'
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
brak

Picea abies  'Aurea'

Koszt wysyłki: 

paczka do 30kg: 19,50 zł
każda następna: 10,00 zł
odbiór osobisty: 0,00 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

 

Picea abies 'Aurea'
Odmiana świerka pospolitego charakteryzująca się dość mocnym wzrostem i żółtymi przebarwieniami igieł. Rocznie przyrasta o ok. 30 cm, by po dziesięciu latach osiągnąć nawet 3 m wysokości. Rośnie w formie gęstego, ale nie całkiem regularnego stożka. Konary odchodzą od pnia poziomo, wyrastające z nich odgałęzienia mają tendencję do przewisania. Wiosną z pąków wyrastają bardzo dekoracyjne, zabarwione na żółto przyrosty, które latem stopniowo zielenieją. Zimą, po pierwszych mrozach, końcówki igieł ponownie barwią się na żółto.
Odmiana polecana do parków i dużych ogrodów. Może być sadzona jako soliter lub jako barwny akcent w grupie drzew. Szczególnie dobrze prezentuje się wiosną i zimą. Najlepiej rośnie w pełnym słońcu, jednak młode, jasne przyrosty są narażone na przypalenia, dlatego idealne dla świerka pospolitego 'Aurea' będzie stanowisko lekko zacienione, zwłaszcza w godzinach popołudniowych. Wymaga gleby żyznej, dość zasobnej, umiarkowanie wilgotnej, przepuszczalnej. Nie toleruje gleb podmokłych, źle rośnie także na suchym, piaszczystym podłożu. Jest wrażliwy na suche i zanieczyszczone powietrze, dlatego nie jest polecany do miast. Dobrze zimuje w całej Polsce.
Świerk pospolity 'Aurea' jest starą, powstałą naturalnie odmianą, pierwszy raz opisaną we Francji przez Elie-Abela Carričre’a w 1855 roku. Do tej odmiany zalicza się też znajdowane później siewki, dlatego spotykane na rynku rośliny mogą się nieco od siebie różnić.

Więcej informacji
Zapotrzebowanie na wodę średnie
Odporność na mrozy bardzo dobra
Wymagania słoneczne pełne słońce, półcień
PH gleby kwaśne – pH 5,0 – 6,0, lekko kwaśne – pH 6,1 – 6,7, obojętne pH 6,8 – 7,0, lekko zasadaowyepH 7,0 - 7,2, zasadowe pH > 7,2
Rodzaj gleby gliniasta, gliniasto-piaszczysta, próchniczna, przeciętna ogrodowa, przepuszczalna, żyzna
Stanowisko półcieniste, słoneczne
Zastosowanie ogrody przydomowe, ogrody orientalne, ogrody miejskie, rabaty, parki, rośliny do formowania
Walory użytkowe tlenowe dla środowiska
Walory ozdobne zimozielone, ciekawy pokrój, dekoracyjne liście / igły, ozdobne pędy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Świerk pospolity 'Aurea'
Twoja ocena