Realizujemy zamówienia planowo

Kup teraz. Paczki wysyłamy do 48h od poniedziałku do środy aby dotarły do Ciebie przed weekendem. Obsługujemy zamówienia online, telefoniczne i w naszej szkółce.

Świerk pospolity 'Aurea'

Picea abies 'Aurea'
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
30,00 zł
W produkcji

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Paczki wysyłamy od poniedziałku do środy

Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Picea abies 'Aurea'
Odmiana świerka pospolitego charakteryzująca się dość mocnym wzrostem i żółtymi przebarwieniami igieł. Rocznie przyrasta o ok. 30 cm, by po dziesięciu latach osiągnąć nawet 3 m wysokości. Rośnie w formie gęstego, ale nie całkiem regularnego stożka. Konary odchodzą od pnia poziomo, wyrastające z nich odgałęzienia mają tendencję do przewisania. Wiosną z pąków wyrastają bardzo dekoracyjne, zabarwione na żółto przyrosty, które latem stopniowo zielenieją. Zimą, po pierwszych mrozach, końcówki igieł ponownie barwią się na żółto.
Odmiana polecana do parków i dużych ogrodów. Może być sadzona jako soliter lub jako barwny akcent w grupie drzew. Szczególnie dobrze prezentuje się wiosną i zimą. Najlepiej rośnie w pełnym słońcu, jednak młode, jasne przyrosty są narażone na przypalenia, dlatego idealne dla świerka pospolitego 'Aurea' będzie stanowisko lekko zacienione, zwłaszcza w godzinach popołudniowych. Wymaga gleby żyznej, dość zasobnej, umiarkowanie wilgotnej, przepuszczalnej. Nie toleruje gleb podmokłych, źle rośnie także na suchym, piaszczystym podłożu. Jest wrażliwy na suche i zanieczyszczone powietrze, dlatego nie jest polecany do miast. Dobrze zimuje w całej Polsce.
Świerk pospolity 'Aurea' jest starą, powstałą naturalnie odmianą, pierwszy raz opisaną we Francji przez Elie-Abela Carričre’a w 1855 roku. Do tej odmiany zalicza się też znajdowane później siewki, dlatego spotykane na rynku rośliny mogą się nieco od siebie różnić.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Waga sadzonki [kg] 1.8000
Stanowisko półcieniste, słoneczne
Zastosowanie ogrody przydomowe, ogrody orientalne, ogrody miejskie, rabaty, parki, do formowania
Rodzaj gleby gliniasta, gliniasto-piaszczysta, próchniczna, przeciętna ogrodowa, przepuszczalna, żyzna
PH gleby kwaśne: pH 5,0 – 6,0, lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0, lekko zasadowe: pH 7,0 – 7,2, zasadowe: pH > 7,2
Zapotrzebowanie na wodę średnie
Odporność na mrozy bardzo dobra
Wymagania słoneczne pełne słońce, półcień
Walory użytkowe tlenowe dla środowiska
Walory ozdobne zimozielone, ciekawy pokrój, dekoracyjne liście / igły, ozdobne pędy