Realizujemy zamówienia planowo

Kup teraz. Paczki wysyłamy do 48h od poniedziałku do środy aby dotarły do Ciebie przed weekendem. Obsługujemy zamówienia online, telefoniczne i w naszej szkółce.

Świerk pospolity 'Aleksandra Fastigiata'

Picea abies 'Aleksandra Fastigiata' (Końca)
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
32,00 zł
W produkcji

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Paczki wysyłamy od poniedziałku do środy

Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Picea abies 'Aleksandra Fastigiata' (Końca)

Strzelista, stożkowata odmiana o polskim pochodzeniu. Wyróżnia się bardzo wąską koroną, która w młodości jest wąskokolumnowa, u starszych drzew wąskostożkowata. Rośnie średnio silnie, roczne przyrosty w zależności od stanowiska i warunków glebowych mogą osiągać 15 – 30 cm, tyczy się to głównie przewodnika, boczne pędy, zadarte ostro ku górze rosną zdecydowanie słabiej. Odmiana ta posiada wymagania takie same jak gatunek, rośnie dobrze na przynajmniej średnio żyznych glebach, o stałym, umiarkowanym poziomie wilgotności, nie przesychających na dłuższe okresy. Aby odmiana formowała prawidłowy kształt korony musi mieć duży dostęp do światła słonecznego. Jeśli nie mamy optymalnych warunków glebowych to w przypadku przeciągających się upałów należy młode rośliny podlewać, jeśli ukorzenią się silnie, co następuje zwykle już po 3 – 4 latach wzrostu w gruncie, to nie jest to takie konieczne.

Dla lepszego wybarwienia igieł na słabszych glebach polecamy również delikatne nawożenie. Świerk ten sadzić można z powodzeniem nawet w mniejszych ogrodach, ponieważ zajmuje on wielokrotnie mniej przestrzeni niż czysty gatunek, osobniki o wysokości 3 – 4 metrów mają zazwyczaj jedynie około 1 metra średnicy korony u podstawy. Sprawdzi się jako główny pionowy element klombu otoczony niższymi, bardziej korpulentnymi oraz kulistymi odmianami iglastymi. Nadaje się do mieszania z krzewami liściastymi, niekoniecznie należy wiązać go jedynie z roślinami iglastymi. W pełni mrozoodporny, może bez okrycia zimować w każdym miejscu Polski. W uprawie, jeśli warunki siedliskowe są spełnione – bezproblemowy. Pokrój bardzo regularny, na ogół nie wymaga nawet korygowania.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Pojemnik C2 – okrągły – 2l
Waga sadzonki [kg] 2.0000
Stanowisko półcieniste, słoneczne
Zastosowanie ogrody przydomowe, ogrody orientalne, ogrody miejskie, rabaty, parki, do formowania
Rodzaj gleby gliniasta, gliniasto-piaszczysta, próchniczna, przeciętna ogrodowa, przepuszczalna, żyzna
PH gleby kwaśne: pH 5,0 – 6,0, lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0, lekko zasadowe: pH 7,0 – 7,2, zasadowe: pH > 7,2
Zapotrzebowanie na wodę średnie
Odporność na mrozy bardzo dobra
Wymagania słoneczne pełne słońce, półcień
Walory użytkowe tlenowe dla środowiska
Walory ozdobne zimozielone, ciekawy pokrój, dekoracyjne liście / igły, ozdobne pędy