Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Sosna wejmutka 'Soft Touch'

Pinus strobus 'Soft Touch'
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
brak

Pinus strobus 'Soft Touch'

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30kg
Każda następna paczka zamówienia: 10 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Pinus strobus 'Soft Touch'
Wolno rosnąca odmiana, o płaskokulistym pokroju, do wysokości 50 cm i szerokości 70 cm dorasta dopiero po kilkunastu latach. Bardzo mocno się rozgałęzia, a wszystkie pędy są gęsto pokryte niebieskozielonymi, dość krótkimi, cienkimi, miękkimi igłami, co sprawia, że 'Sotf Touch" tworzy bardzo zwartą, gęstą kępkę, sprawiającą wrażenie puszystej i miękkiej, jakby zachęcającej do dotknięcia. Mówi też o tym nazwa odmiany, oznaczająca "delikatny dotyk".
Urocza odmiana, polecana do nasadzeń w miejscach eksponowanych, przy ścieżkach, a także na rabatach i w ogrodach skalnych. Pod warunkiem zabezpieczenia bryły korzeniowej na zimę może być uprawiana także w pojemnikach ustawianych na tarasach i balkonach. Nie ma specjalnych wymagań, dobrze rośnie na prawie każdej przepuszczalnej glebie, choć preferuje gleby lekkie, niezbyt suche i nie podmokłe, lekko kwaśne. Wymaga stanowiska słonecznego. Dobrze zimuje.
Odmiana została wyselekcjonowana przez dr. Sida Waxmana z Uniwersytetu Connecticut.

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Sosna wejmutka 'Soft Touch'
Twoja ocena