Copyright © 2006 – 2022 drzewa.com.pl - Szkółki Konieczko

Przedsprzedaż drzew i krzewów owocowych rozpoczęta

Twoje zamówienie wyślemy po 6 października 2022 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony jest od pogody i kolejności zamówień).
Pozostałe rośliny wysyłamy na bieżąco w ciągu 1-2 dni od poniedziałku do czwartku.

Malina ponętna - malinotruskawka

Rubus Illecebrosus
18,00 zł
Wyprzedane

Wysokość sadzonki: 10 - 15 cm

Dostawa w ciągu roboczych

Uwaga: Termin uzalezniony jest od pogody (śnieg lub przymrozki) i może ulec wydłużeniu. Wiecej...

Wysyłka od poniedziałku do czwartku, aby rośliny nie utknęły w weekend na sortowni.
Chcesz otrzymać przesyłkę w innym terminie? Podaj go w komentarzu do zamówienia.

Koszt dostawy już od 19,50 zł

1 paczka do 15kg: 19,50 zł, każda następna: 10,00 zł

W jednej paczce pakujemy od 7 do 15 roślin w standardowych pojemnikach lub ok 20 roślin z odkrytym korzeniem.

Pewne i sprawdzone opakowanie roślin

60-dni na zwrot

Przyjmujemy zamówienia telefoniczne

Od poniedziałku do piątku w godzinach: od 8:00 do 16:00. +48 502 502 103

 
Kalendarz wysyłki:
 
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Sprzedaż
Wysyłka

Rubus illecebrosus

Malina ponętna, potocznie nazywana malinotruskawką, to egzotyczna, pochodząca z Japonii krzewinka, która naturalnie występuje w tamtejszych lasach. Zwykle dorasta do ok. 40 cm wysokości (czasem nieco więcej) tworząc zaokrąglony krzew o pokroju półkulistym. Roślina wytwarza odrosty korzeniowe, przez które dość mocno rozrasta się na boki.
Liście pierzaste, złożone z ostro zakończonych listków. Pędy i ogonki liściowe maliny ponętnej są zaopatrzone w kolce. Jesienią liście przebarwiają się na jaskrawy, karminowy kolor.
Malinotruskawka kwitnie latem, ma białe, pojedyncze kwiaty. Od połowy lipca dojrzewają owoce - kuliste, żywoczerwone, błyszczące, złożone z wielu drobnych, ciasno zrośniętych pestkowców. Owoce są jadalne, słodkie. Roślina kwitnie i owocuje aż do jesieni. Sukcesywnie dojrzewające owoce przez długi okres stanowią ozdobę krzewu i... stołu. 

Wymagania:
Malina ponętna jest bardzo łatwa w uprawie. Charakteryzuje się dużą tolerancją co do właściwości gleby, nie lubi jedynie gleb podmokłych. Najlepiej owocuje w pełnym słońcu, ale z powodzeniem znosi także półcień. Nie jest atakowana przez choroby i szkodniki.
Malinotruskawka owocuje na pędach jednorocznych, dlatego można ją mocno ścinać po zakończeniu owocowania. Ponieważ jednak roślina w Polsce nie jest w pełni mrozoodporna, w chłodniejszych rejonach kraju zalecamy jej przycinanie dopiero wiosną. Młode rośliny dodatkowo warto zabezpieczać na zimę. 

Zastosowanie:
W Polsce malinotruskawka jest jeszcze mało znana, ale dzięki smacznym, a przede wszystkim dekoracyjnym owocom oraz atrakcyjnemu wyglądowi i bardzo niskim wymaganiom staje się coraz bardziej popularna. Zwykle jest traktowana jako roślina owocowa, ale można ją sadzić także jako gatunek ozdobny. Owoce nadają się do bezpośredniego spożycia i na przetwory, ale najczęściej są stosowane jako dekoracja deserów, ciast i lodów.

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Malina ponętna - malinotruskawka
Twoja ocena

NASZA OBIETNICA DLA CIEBIE ...

Oferta
Nasze rośliny dostarczamy wyłącznie z naszej szkółki, każda roślina jest wybierana ze względu na jej przydatność, owoce lub piękne atrybuty i ich wartość dla polskiego ogrodu i krajobrazu. Staramy się utrzymywać wyjątkową ich gamę, od rodzimych po niezwykle i rzadko spotykane.

Środowisko

Prowadzimy naszą szkółką na zasadach ekologicznych, wszystkie nasze doniczki, sadzenie, przenoszenie i pielenie są wykonywane ręcznie i używamy kompostu bez torfu, staramy się mieć jak najmniejszy wpływ na naszą planetę i zawsze szukamy sposobów na poprawę.

Jakość

Jakość roślin jest dla nas szczególnie ważna. Kiedy kompletujemy Twoje zamówienie, wybieramy najlepszy możliwy rozmiar i kształt dla gatunku i zawsze sprawdzamy, czy są zdrowe korzenie i szczepy. Bardzo poważnie podchodzimy do zdrowia roślin i regularnie sprawdzamy naszą szkółkę pod kątem oznak szkodników i chorób.

Każda nasz roślina jest opisana i oznaczona paszportem roślin potwierdzającym że rośliny są wolne od agrofagów kwarantannowych.

Obsługa

Mamy wykwalifikowany zespół, który dokłada wszelkich starań, aby nasze rośliny dotarły do ​​Ciebie w jak najlepszym stanie, naszym priorytetem jest dostarczenie inspirującej oferty najwyższej jakości roślin z doskonałą obsługą klienta, niezależnie od tego, czy korzystasz z naszego sklepu internetowego, czy dzwonisz do naszej szkółki.


Jesteśmy zespołem z pasją, który uwielbia to, co robimy i zawsze służymy radą lub odpowiedzią na wszelkie pytania - telefonicznie +48 502 502 103 lub e-mailem drzewa@drzewa.com.pl czy osobiście w naszej szkółce. Nasza szkółka jest otwarta od poniedziałku do soboty.

 

Przewodnik po rozmiarach doniczek

Większość roślin sprzedawanych online przez Szkółki Konieczko pochodzi z doniczek różnej wielkości. Większość rozmiarów doniczek określana jest przez ich pojemność w litrach, z wyjątkiem doniczek o pojemności mniejszej niż 1 litr, które zwykle określa średnica górnej części doniczki.

Poniższa tabela podaje przybliżone wymiary popularnych rozmiarów doniczek, które stosujemy w Szkółka Konieczko. Rozmiary są jedynie orientacyjne, ponieważ dokładne wymiary różnią się w zależności od producenta pojemnika.

Rozmiar doniczki Oznaczenie doniczki Średnica doniczki (góra) Średnica doniczki (podstawa) Wysokość doniczki
9cm P9 9,0 cm 6,0 cm 8,5 cm
11cm P11 11,0 cm
1 litr C1 13,0 cm 10,0 cm 11,0 cm
1,5 litra C1,5
2 litry C2 17,0 cm 12cm 13,0 cm
3 litry C3 19,0 cm 13cm 15,0 cm
4 litry C4 20,0 cm 15,5 cm 16,5 cm
5 litrów C5 22,5 cm 16,5 cm 18,0 cm
7 litrów C7 25,0 cm 19,0 cm 20,0 cm
10 litrów C10 28,0 cm 24,0 cm 22,5 cm
15 litrów C15 33,0 cm 25,5 cm 30,0 cm
20 litrów C20 35,5 cm 27,5 cm 32,5 cm
25 litrów C25 38,5 cm 30,0 cm 35,0 cm
30 litrów C30 41,0 cm 33,0 cm 36,0 cm
40 litrów C40 50,0 cm 35,5 cm 45,0 cm

Uwaga na temat zamawianych roślin

Należy pamiętać:  

  1. Rośliny rozwijają się indywidualnie i dlatego mogą różnić się rozmiarem, kształtem lub kolorem od naszych zdjęć produktów.
  2. W okresie zimowym (od grudnia do marca lub kwietnia) rośliny oferowane w przedsprzedaży, oznacza to że możesz zamówić sadzonki z wysyłką na wiosnę. Przy każdej sadzonce podajemy orientacyjny termin wysyłki.
  3. Wysyłane rośliny są na różnych etapach rozwoju w zależności od sezonu i są wysyłane, na przykład, bez liści, pączkowane lub przycinane.
  4. Wczesną wiosną i późną jesienią niektóre rośliny wysyłane są w formie bezlistnej, jest to jak najbardziej normalna sytuacja w naturze.
  5. Wszystkie nasze rośliny ozdobne są doniczkowane, możesz je sadzić do gruntu przez cały sezon od wiosny do później jesieni. Możesz również roślinę zostawić w doniczce, ale zalecamy przesadzenie do większego pojemnika.
  6. Niektóre drzewa i krzewy owocowe są kopane z gruntu szczególnie te sprzedawane w sezonie jesiennym i wczesnowiosennym. Przy każdej sadzonce informujemy o tym.
  7. Dla bezpieczeństwa roślin, wysyłkę sadzonek prowadzimy od poniedziałku do środy. Dzięki temu unikamy sytuacji że paczka trafi na weekend na magazyn kurierski.
  8. Wysyłka roślin uzależniona jest od warunków atmosferycznych. Zastrzegamy sobie prawo wstrzymania wysyłki w przypadku złej pogody
  9. O dokładnej dacie wysyłki roślin z przedsprzedaży będziemy informowąć każdego klienta telefonicznie lub mailowo. Dokładny termin zależy od pogody i tego czy roślina obudziła się po zimie i jest gotowa na wysyłkę.

Jako eksperci od roślin, chcemy, abyś mógł cieszyć się pełnym rozkwitem i naturalną siłą wzrostu po posadzeniu w ogrodzie. Wystarczy trochę cierpliwości, światła i wody!

Charakterystyka rośliny
Więcej informacji
Nazwa łacińska Rubus Illecebrosus
Nazwa alternatywna Malinotruskawka
Producent Szkółki Konieczko - Dział ozdobny
Pojemnik P11 – 1,5l
Waga sadzonki [kg] 1.00 kg
Pokrój płaskokulisty
Wymagania słoneczne do półcienia, na słońce
Szczepienie nieszczepione
Styl ogrodu ogrody miejskie, ogrody podmiejskie, ogrody regularne (geometryczne), ogrody nieregularne (swobodne), ogrody skalne, ogrody nowoczesne, ogrody japońskie, ogrody chińskie
Zastosowanie doniczki i pojemniki, owoce deserowe, owoce do mrożenia, owoce na przetwory, owoce na soki, owoce na wino
Rodzaj gleby piaszczysta, gliniasta, gliniasto-piaszczysta, próchniczna, przeciętna ogrodowa, przepuszczalna, żyzna
PH gleby lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0, lekko zasadowe: pH 7,0 – 7,2, zasadowe: pH > 7,2
Tempo wzrostu normalne
Miejsce sadzenia balkony, patio i tarasy, rabaty, nasypy i skarpy
Docelowa rozpiętość od 0,5 m do 1 m
Wysokość docelowa od 0,2 m do 0,5 m
Kształt owocu kulisty
Kolor owoców czerwone
Smak owoców słodki, soczysty
Owoce rodzaj jadalne, ozdobne
Pora owocowania lato
Pora dojrzewania owoców lipiec, sierpień, wrzesień, październik
Rodzaj kwiatów pojedyncze
Barwa kwiatów białe
Pora kwitnienia lato
Barwa liści / igieł zielone
Zapotrzebowanie na wodę średnie
Odporność na mrozy ograniczona -do 12°C
Walory użytkowe jadalne owoce nietypowe, miododajne, dla ptaków i zwierząt , tlenowe dla środowiska
Walory ozdobne dekoracyjne owoce, kolczaste lub cierniste, ozdobne kwiaty, przebarwiają się jesienią, bardzo długie kwitnienie, niespotykany wygląd owoców
Wysokość sadzonki 10 - 15 cm
Copyright © 2006 – 2022 drzewa.com.pl - Szkółki Konieczko