Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Sosna Schwerina

Pinus x schwerinii
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
brak

Pinus x schwerinii

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30kg
Każda następna paczka zamówienia: 10 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Pinus x schwerinii Fitschen
Mieszaniec międzygatunkowy, powstały ze skrzyżowania sosny himalajskiej (Pinus wallichiana) i sosny wejmutki (Pinus strobus). Charakteryzuje się cechami pośrednimi gatunków rodzicielskich i wyglądem bardziej zbliżonym do jednego lub drugiego z nich. Jest to drzewo osiągające nawet 35 m wysokości, chociaż zwykle nie przekracza 15 m. Korona luźna, szeroka, z konarami odchodzącymi od pnia poziomo. Igły niebieskozielone, zebrane po pięć, długie, cienkie, miękkie, powiewające na wietrze. Szyszki długie, wąskie, zwisające, za młodu niebieskawe, po dojrzeniu brązowe. Wytwarzane są bardzo licznie i pozostają na drzewie często przez cały rok, aż do dojrzenia kolejnych szyszek.
Sosna Schwerina to bardzo atrakcyjne drzewo parkowe, polecane ze względu na bujny wzrost i dekoracyjny, strzelisty, choć szeroki pokrój, długie, widowiskowe igły i bardzo liczne szyszki. Jako gatunek mieszańcowy, cechuje się dobrą zdrowotnością. Jest odporniejszy na rdzę wejmutkowo-porzeczkową niż sosna wejmutka, ma lepszą mrozoodporność niż sosna himalajska.

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Sosna Schwerina
Twoja ocena