Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Sosna wejmutka

Pinus strobus
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
12,00 zł

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30kg
Każda następna paczka zamówienia: 10 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Pinus strobus

Sosna wejmutka to drzewo do 30 metrów wysokości, występuje na północnych i wschodnich obszarach Ameryki Północnej, w Polsce spotykana w lasach i parkach. Boczne gałęzie cienkie i wiotkie. Korona stożkowata. Kora głęboko spękana a na młodszych drzewach gładka, cienka i popielatoszara. Igły bardzo cienkie, sinozielone po 5 w pęczku, do 10 cm długości. Szyszki wąskie, zwisające, do 15 cm długości, często wygięte. Szyszki szarobrązowe i pokryte wyciekami żywicznymi. Odznacza się bardzo szybkim wzrostem. Bardzo wytrzymała na niskie temperatury i suszę. Gatunek sprowadzony niegdyś do Europy na użytek przemysłu papierniczego.

Zastosowanie: Odmiana polecana do parków i dużych ogrodów, ale z uwagi na możliwość cięcia nadaje się do nasadzeń w mniejszych ogrodach. Drewno tej sosny jest łatwe w obróbce i nie wypaczające się, wytwarzane są także z niego różnego rodzaju opakowania np. skrzynki transportowe.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Sosna wejmutka
Twoja ocena