Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Sosna (Pinus sabiniana)

Pinus sabiniana
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
brak

Pinus sabiniana (Douglas ex D. Don)

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30kg
Każda następna paczka zamówienia: 10 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Pinus sabiniana (Douglas ex D. Don)
Drzewo osiągające zwykle 12-20 m wysokości, sporadycznie spotyka się egzemplarze o wysokości przekraczającej 25 m. Pień prosty lub zakrzywiony, często rozwidlony, pokryty grubą, ciemnobrązową, czasem niemal czarną korą. Konary mocne, boczne gałązki cienkie. Igły długie, cienkie (15-30 cm x 1, 5 mm), zebrane po 3. Słabo rozgałęziające się konary i długie igły sprawiają, że korona jest luźna, przewiewna. Szyszki duże, do 25 cm, jajowate, dojrzewające w ciągu dwóch lat, po otwarciu przez kilka lat utrzymujące się na drzewie. Nasiona największe wśród sosen, do 2 cm długości, jadalne, chętnie zjadane przez tubylcze plemiona indiańskie.
Gatunek endemiczny, występuje jedynie na zachodzie Stanów Zjednoczonych, w Kalifornii i Oregonie. Rośnie na wysokościach 50-1800 m n. p. m. porastając zarówno suche tereny graniczące z pustynią Mojave, jak i wilgotne stoki nad Oceanem Spokojnym. Wrażliwy na niskie temperatury. Ze względu na rozgałęzione pnie i wysoką zawartość żywicy, praktycznie nie stosowany w przemyśle drzewnym, jedynie dla celów ozdobnych bywa uprawiana w rejonach wolnych od silniejszych mrozów, np. na południu Anglii, w zachodniej Francji, w rejonie Morza Śródziemnego oraz w Australii.

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Sosna (Pinus sabiniana)
Twoja ocena