Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Sosna górska 'Michal'

Pinus mugo 'Michal'
32,00 zł

Koszt wysyłki: 
paczka do 30kg: 19,50 zł
każda następna: 10,00 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Pojemnik: C2

Model: Wys. 20-45cm lub forma pienna 35-40 cm

Pinus mugo 'Michal'

Odmiana ta, mimo iż należy do karłowych odmian sosny górskiej, wyróżnia się dosyć wyraźnie. Jest bardzo drobna, skupiona i osiąga niewielkie rozmiary docelowe, oscylujące w granicy 20 – 50 cm średnicy. Formuje zazwyczaj prawie idealną kulę, w starszym wieku może być lekko spłaszczona. Co najciekawsze w tej sośnie, jej igły są nieco bardzie miękkie, średniej długości, zawsze lekko zwichrzone. Po okresie wzrostu, tzn. kiedy przyrosty już zaczynają drewnieć w połowie lata, powierzchnia korony tej odmiany jest utworzona z luźno ułożonych, pofalowanych igieł, które mimo iż nie są zbyt długie, to zakrywają najczęściej końcówki pędów z pąkami, przypominając zieloną czuprynkę.

Tempo wzrostu bardzo wolne, rocznie zaledwie kilka cm. Podobnie jak większość sosen również i ta nie posiada specjalnych wymagań co do gleby, jest tolerancyjna dla szerokiego spektrum warunków, aczkolwiek nie będzie dobrze rosła na stanowiskach zbyt wilgotnych. W ogrodzie należy ją łączyć z odmianami karłowymi, tak aby nie została zdominowana przez inne rośliny o większej dynamice wzrostu. Świetnie nada się do obsadzania zewnętrznych fragmentów rabat czy niewielkich klombów, w miarę możliwości należy ją wysuwać na miejsca lepiej widoczne, wyeksponowane. Pod względem mrozoodporności jak gatunek, może być uprawiana w całej Polsce i nie ma potrzeby okrywania nawet młodych roślin.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Sosna górska 'Michal'
Twoja ocena